Jiří Procházka má před sebou nejdůležitější zápas kariéry, očekává se rekordní sledovanost

9. 6. 2022

Jiří BJP Procházka má před sebou jako první Čech v historii titulový zápas v UFC, nejprestižnější bojové organizace na světě.  Procházka v Singapuru poměří síly s brazilským šampionem Gloverem Teixeirou. Diváci televize Telly zápas uvidí na kanále Premier Sport 1 HD živě s českým komentářem.

Jiří Procházka má před sebou nejdůležitější zápas kariéry, očekává se rekordní sledovanost

Vysílání začíná předzápasovým studiem už v 03:20 v noci ze soboty na neděli 12. června. Přímý přenos z jihoasijského Singapuru, kde se UFC večer koná již popáté, startuje ve čtyři hodiny středoevropského času. Hlavní zápas večera mezi Procházkou a Teixeirou proběhne zhruba o dvě hodiny později. Pro Jiřího Procházku jde o zcela výjimečnou událost – dosud se žádnému českému bojovníkovi nepodařilo v rámci organizace UFC bojovat o titul.

„Má za sebou skvělou kariéru a je to obrovský bojovník, z něhož mám sice respekt, ale nehodlám se s ním nijak mazat. Půjdu si prostě pro titul,“ řekl před odletem o svém soupeři Jiří Procházka.

Všechny zápasy z hlavní karty bude na stanici Premier Sport 1 HD komentovat zkušený Michal Petrgál spolu s MMA trenérem André Reindersem.

Předzápasovým studiem bude provázet David Sobišek, který ve studiu přivítá tři hosty – Karlose Vémolu, Michala Martínka a právě André Reinderse. Součástí studia bude i obsáhlý rozhovor s Jiřím Procházkou, natočený letos v květnu.

„Titulový zápas Jiřího Procházky je v rámci českého MMA nejdůležitější událostí celé její historie. Už minulé zápasy českých zástupců v rámci UFC měly dle našich statistik velkou sledovanost, nedělní duel ale nejspíš překoná všechny dosavadní rekordy,“ říká Jan Schöppel, šéf marketingu televize Telly.

Jiří BJP Procházka (14. října 1992) je český bojovník smíšených bojových umění (MMA) v polotěžké váze (light heavyweight, do 93 kg). V roce 2015 podepsal smlouvu s japonskou organizaci Rizin FF a je historicky prvním držitelem a obhájcem titulu v polotěžké váze, který tato organizace vydala. Od roku 2020 nastupuje v UFC, nejprestižnější organizaci smíšených bojových umění. Trénuje v klubu Jetsaam Gym Brno pod vedením trenérů Martina Karaivanova a Jaroslava Hovězáka