Programová nabídka Telly

Evropská konferenční liga UEFA

Žánr: Sportovní

Po Lize mistrů a Evropské lize je Evropská konferenční liga zatím třetí nejprestižnější a nejmladší evropskou klubovou soutěž pod křídly Evropské fotbalové asociace (UEFA).

Kde sledovat Evropskou konferenční ligu UEFA?

Nalaďte si naše kanály Sport1 HD, Sport2 HD a ČT sport HD! Tyto kanály obsahují balíčky Střední, Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(18 Kč za 1 den)
250 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(10 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(8 Kč za 1 den)
3000 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Zajímavosti

Které týmy hrají v EKL UEFA?

Soutěže se účastní týmy, které se nekvalifikovaly do vyšších evropských soutěží – Ligy mistrů nebo Evropské ligy, případně vypadli v jejich předkolech. Základní skupinovou sestavu tvoří 32 týmů, které jsou rozděleny do 8 skupin (A-G) po 4 mužstvech.

Jak vypadá finále EKL UEFA?

Finále v podobě jediného zápasu je odehráno na předem určeném stadionu – v premiérové první sezóně se utkali nizozemský Feyenoord Rotterdam s vítězným italským AS Řím na národním stadionu v albánské Tiraně. Finálové utkání druhého ročníku se v červnu 2023 uskutečnilo v pražské Fortuna Areně (Edenu) mezi italskou Fiorentinou a londýnským West Hamen, kdy vítězství 2:1 slavil právě West Ham. Vítěz Evropské konferenční ligy má zajištěnou účast ve skupinové fázi další sezony Evropské ligy.

Historie

Už v roce 2015 se v médiích mluvilo o možnosti dalších evropských klubových soutěží. UEFA založila Evropskou konferenční ligu v roce 2021, kdy byla odehrána historicky první sezóna 2021/2022. Díky tomu se vyřešilo snížení počtu účastníků Evropské ligy (z původních 48 na 32), aby i další evropské fotbalové kluby dostaly šanci. Soutěž navazuje na tradici Poháru vítězů pohárů, který probíhal v období 1960-1999.

Viktoria Plzeň v Evropské konferenční lize 2023/24

21. 09. 2023
FC Viktoria Plzeň – FC Ballkani

05. 10. 2023
FC Astana – FC Viktoria Plzeň

26. 10. 2023
GNK Dinamo Záhřeb – FC Viktoria Plzeň

09. 11. 2023
FC Viktoria Plzeň – GNK Dinamo Záhřeb

30. 11. 2023
FC Ballkani – FC Viktoria Plzeň

14. 12. 2023
FC Viktoria Plzeň – FC Astana

 

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.