Programová nabídka Telly

MLB

Žánr: Sportovní

Major League Baseball (MLB) je nejvyšší a plně profesionální baseballovou ligou v severní Americe.

MLB vznikla jako společná soutěž dvou jinak samostatných profesionálních soutěží – National League (zkratka NL) a American League (zkratka AL). Toto rozdělení se odráží v organizační struktuře, kde dva týmy ze stejného státu (v případě Los Angeles, New Yorku či Chicaga i ze stejných měst) patří do opačných „větví“ ligy. Každá liga má tři divize po pěti týmech, které pochází ze Spojených států a Kanady. Základní část soutěže je odehrána v období od dubna do září. Každý z 30 týmů odehraje 162 zápasů, rozdělených do sérií dvou a více utkání proti jednomu týmu.

Kde sledovat MLB?

Nalaďte si náš kanál Premier Sport 2! Tento kanál obsahují balíčky Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(18 Kč za 1 den)
250 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(10 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(8 Kč za 1 den)
3000 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Zajímavosti o MLB

Které kluby jsou nejúspěšnější?

Nejvíce tituly v celé sériI se mohou pyšnit známí New York Yankees. Současným šampionem National League jsou Atlanta Braves, v American League je to tým Chicago White Sox.

Jak je zakončena sezóna v MLB?

Vrcholem sezóny je tzv. Postseason (baseballový termín pro playoff), kam postupuje a hraje celkem 10 týmů. Zajímavostí je, že playoff American League a National League se hrají odděleně. Vítězové obou lig se pak společně setkávají v tzv. Světové sérii (World Series).

Jak je to s baseballem v ČR?

V České republice je tento sport zastoupen Českou baseballovou asociací (zkr. ČBA). Mezi nejznámější jména patří vnitřní polař Vojtěch Menšík, nahazovač a pálkař Marek Minařík a chytač Martin Červenka. Ten se v nejbližších měsících může stát historicky prvním Čechem, který by se prosadil do zámořské MLB – dostal pozvánku do jarního kempu hlavního týmu Baltimore Orioles.

Historie MLB

MLB byla založena v roce 1876 v Cincinnati, ve státě Ohio v USA. Slovo baseball pochází z anglických slov base (meta) a ball (míč). Hra s prvky podobnými baseballu byla zaznamenána už ve 14. století – tehdy nesla název Stool ball. V 18. století přišlo přejmenování na Goal ball a o několik let později se ustálil název baseball. Jedná se o týmový sport, přičemž každý tým tvoří 9 hráčů. Ke hře je potřeba specifické hřiště určené přímo pro tento sport, které se skládá ze čtvercového vnitřního pole, vnější plochy a zámezí.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Pro ověření karty si strhneme 1 Kč, kterou do 4 dní vrátíme zpět.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.