Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Skandinávská divočina 92 %

Orig. název: Nordic Wild

Žánr: Dokumentární
Rok: 2011
Země původu: Velká Británie, Německo
Délka: 4 min

Skandinávie je jednou z posledních divokých krajin v Evropě. Stará pohoří, husté lesy a země ledu i ohně. 1. díl – ZnovuzrozeníZima věznila skandinávskou krajinu po mnoho měsíců, uzavřela ji v ledu a sužovala ji chladným arktickým větrem. Nyní však pomalu uvolňuje své sevření. Prodlužující se dny a teplejší počasí proměňují krajinu a odhalují zcela nový svět. Ale toto mírné období pomine až příliš brzy. Pro bezpočet nově narozených tvorů právě začíná závod o přežití.2. díl – Divoký životNa vzdáleném severu Skandinávie se rozkládá rozlehlá holá krajina, arktická tundra. Po většinu roku zde teploty zřídkakdy překročí nulu. V této drsné a nelítostné oblasti najdeme jen velmi málo rostlin. Překvapivě zde ale – navzdory všem živlům a překážkám – bují život.3. díl – Život na hraněSkandinávské pobřeží se táhne tisíce kilometrů. Čas a příliv dávají zdejší krajině její tvar a ovlivňují životy všech tvorů. Je to místo neustálých změn, v němž zvířata žijí – doslova a do písmene – na hraně.4. díl – Mistři v přežitíŽivot ve Skandinávii je plný výzev. V tak proměnlivém a nelítostném prostředí musí být každý tvor připraven na cokoliv. Roční období naprosté temnoty i věčného světla odhalují, kdo je připraven přežít navzdory všem překážkám. Rozdíly v teplotách mezi zimou a létem jsou obrovské a krajina samotná je nestálá a naprosto nepředvídatelná. Je to oblast arktické zimy i žáru, který je schopen roztavit kámen. Ale život si vyvinul výjimečné strategie přežití. A surová síla země zde stojí v kontrastu k jemným krásám přírody.

Vyzkoušejte až na měsíc zdarma

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma.

Tip: 14 denní zkušební období si můžete zdarma prodloužit o další 2 týdny. Stačí nám vyplnit dotazník, který vám na konci zkušebního období zašleme. Automaticky si tak aktivujete dalších 14 dní zábavy zdarma.

Upozornění: Kanál Premier Sport s přenosy UFC a Premier League není součástí balíčku Střední. Pokud si přejete sledovat sportovní přenosy, zakupte si balíček Sport online a můžete fandit ihned.