Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Skandinávská divočina

Skandinávská divočina Logo ČSFD 92 %

Orig. název: Nordic Wild

Žánr: Dokumentární
Rok: 2011
Země původu: Velká Británie, Německo
Délka: 4 min

Skandinávie je jednou z posledních divokých krajin v Evropě. Stará pohoří, husté lesy a země ledu i ohně. 1. díl – ZnovuzrozeníZima věznila skandinávskou krajinu po mnoho měsíců, uzavřela ji v ledu a sužovala ji chladným arktickým větrem. Nyní však pomalu uvolňuje své sevření. Prodlužující se dny a teplejší počasí proměňují krajinu a odhalují zcela nový svět. Ale toto mírné období pomine až příliš brzy. Pro bezpočet nově narozených tvorů právě začíná závod o přežití.2. díl – Divoký životNa vzdáleném severu Skandinávie se rozkládá rozlehlá holá krajina, arktická tundra. Po většinu roku zde teploty zřídkakdy překročí nulu. V této drsné a nelítostné oblasti najdeme jen velmi málo rostlin. Překvapivě zde ale – navzdory všem živlům a překážkám – bují život.3. díl – Život na hraněSkandinávské pobřeží se táhne tisíce kilometrů. Čas a příliv dávají zdejší krajině její tvar a ovlivňují životy všech tvorů. Je to místo neustálých změn, v němž zvířata žijí – doslova a do písmene – na hraně.4. díl – Mistři v přežitíŽivot ve Skandinávii je plný výzev. V tak proměnlivém a nelítostném prostředí musí být každý tvor připraven na cokoliv. Roční období naprosté temnoty i věčného světla odhalují, kdo je připraven přežít navzdory všem překážkám. Rozdíly v teplotách mezi zimou a létem jsou obrovské a krajina samotná je nestálá a naprosto nepředvídatelná. Je to oblast arktické zimy i žáru, který je schopen roztavit kámen. Ale život si vyvinul výjimečné strategie přežití. A surová síla země zde stojí v kontrastu k jemným krásám přírody.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.