10 nových TV stanic, DIGI Sport 2 všem zákazníkům, všechny stanice TV NOVA již jen v HD a ukončení vysílání stanic AMC Networks.

3. 9. 2018

Od pondělí 3. září zařazuje český televizní operátor DIGI TV deset nových stanic a současně došlo k vyřazení kanálů patřících americké společnosti AMC Networks. Navíc DIGI TV posiluje sportovní nabídku pro všechny zákazníky přidáním sportovní stanice DIGI Sport 2 HD v rámci časově neomezené promo akce do ZÁKLADNÍHO balíčku. Důvodem změny je zohlednění preferencí zákazníků, kvality a sledovanosti TV kanálů i absence dohody se společností AMC Networks ohledně podmínek vysílání jejích TV kanálů. Jedná se o stanice Minimax, JimJam, Spektrum, Spektrum Home, CBS Reality, TV Paprika, AMC, Film+, Megamax, Sport 1 a Sport 2. Od 3. září je tak nahrazují stanice Filmbox Extra HD, Filmbox Family, Epic Drama HD, TUTY TV, Fightbox, Food Network, Docubox, Discovery Turbo Extra, E!, Auto Motor Sport a DIGI Sport 2 HD.

Od pondělí 3. září zařazuje český televizní operátor DIGI TV deset nových stanic a současně došlo k vyřazení kanálů patřících americké společnosti AMC Networks. Navíc DIGI TV posiluje sportovní nabídku pro všechny zákazníky přidáním sportovní stanice DIGI Sport 2 HD v rámci časově neomezené promo akce do ZÁKLADNÍHO balíčku.

Důvodem změny je zohlednění preferencí zákazníků, kvality a sledovanosti TV kanálů i absence dohody se společností AMC Networks ohledně podmínek vysílání jejích TV kanálů. Jedná se o stanice Minimax, JimJam, Spektrum, Spektrum Home, CBS Reality, TV Paprika, AMC, Film+, Megamax, Sport 1 a Sport 2. Od 3. září je tak nahrazují stanice Filmbox Extra HD, Filmbox Family, Epic Drama HD, TUTY TV, Fightbox, Food Network, Docubox, Discovery Turbo Extra, E!, Auto Motor Sport a DIGI Sport 2 HD.

Přehled nových kanálů ve vysílání DIGI TV a jejich charakteristika

Kanál Balíček Charakteristika
Filmbox Extra HD ZÁKLADNÍ Vysílá ty nejlepší filmy od akčních trháků přes sci-fi až po komedie pro náročné filmové diváky. Vše v té nejlepší zvukové i obrazové kvalitě.
Filmbox Family EXTRA
(do 31. 12. 2018 jako promo akce v základním balíčku)
Kanál pro děti i rodiče. Vysílá animovanou tvorbu, populární seriály, rodinné filmy a zábavné komedie.
Epic Drama HD ZÁKLADNÍ Program pro muže a ženy ve věku nad 25 let. Vysílá především seriály dramatických žánrů – od zločinu a záhad až po politická dramata.
Auto Motor Sport EXTRA
(do 31. 12. 2018 jako promo akce v základním balíčku)
Vysílá pořady s tématikou pro motoristy, přináší novinky, testy a zajímavosti nejen ze světa výrobců automobilů a motocyklů, ale i z oblasti motoristického sportu. Na své si přijdou i milovníci krásných veteránů.
TUTY TV

 

ZÁKLADNÍ Kanál zaměřený na děti. Soustředí se na obsah jak pro děti od 4 do 10 let, tak pro mládež od 11 do 17 let.
Fightbox ZÁKLADNÍ Sportovní kanál zaměřený na bojové sporty, především MMA, což je kombinace různých stylů jako je box, sumo, karate, jiu jitsu atd.
E!
(nejpozději od 1. 10. 2018)
ZÁKLADNÍ Program určený především pro ženy, přináší nejčerstvější zprávy ze světa celebrit, či příběhy z Hollywoodu.
Docubox ZÁKLADNÍ Dokumentární kanál vysílá od mezinárodně oceněných dokumentů až po dokumenty o různých kulturách či snímků ze života zvířat.
Discovery Turbo Extra EXTRA
(do 31. 12. 2018 jako promo akce v základním balíčku)
Programová nabídka je cílena na muže a přináší dokumenty o automobilech, strojírenství, extrémních zbraních a technologiích.
Food Network ZÁKLADNÍ Vysílá pro všechny, kdo rádi připravují jídlo. Diváci poznají trendy v gastronomii a také se mohou například podívat, jak vaří celebrity.
DIGI Sport 2 HD ZÁKLADNÍ
(časově neomezená promo akce platná do odvolání)
Vysílá živé přenosy, záznamy a magazíny FA Cup, Série A, Bundesliga, LaLiga, 2. Bundesliga, Skotská Premiership, Fed Cup tenis, Davis Cup tenis, International GT Open + Euroformula Open, Kickbox Enfusion Live, FIM Speedway.

 

Nové kanály vybírala DIGI TV tak, aby žánrově odpovídaly vyřazovaným stanicím. V nabídce se tak objevují filmové kanály, stanice vysílající seriály, další zaměřené na dětské diváky a rodiny, milovníky dokumentů či novinky ze světa celebrit, sportovní stanice a další. V této souvislosti dojde též k úpravě kanálové mapy.


DIGI SPORT 2 HD v základní nabídce
Kromě nových kanálů dochází též k zařazení sportovního kanálu DIGI Sport 2 HD do ZÁKLADNÍHO balíčku. Všichni zákazníci DIGI TV tak budou moci sledovat ten nejlepší evropský fotbal, který je k vidění v německé, italské a španělské lize. Záměrem bylo, aby si zákazníci nemuseli připlácet za fotbal, který byl dříve k dispozici v základním balíčku (tj. než kanály Eurosport, Sport 1 a Sport 2 přišly o práva k italské, německé a francouzské fotbalové lize).  V ZÁKLADNÍM balíčku se dále objeví Fightbox, stanice vysílající atraktivní bojové sporty a také další nové kanály zaměřené na motoristy Auto Motor Sport a Discovery Turbo Extra. Oba motoristické kanály zpřístupní DIGI TV v rámci promo akce všem zákazníkům do konce roku v ZÁKLADNÍM balíčku.


Všechny stanice Nova již jen v HD
Další významnou změna se týká kvality vysílání programů Novy. Od 1. října uvidí diváci DIGI TV všechny stanice Novy v HD rozlišení. Vedle Nova HD, tak přejdou do HD rozlišení ostatní čtyři kanály skupiny Nova, které jsou všechny v ZÁKLADNÍM programovém balíčku. Konkrétně půjde o stanice Nova 2 HD, Nova Cinema HD, Nova Gold HD a Nova Action HD. Do HD přechází ještě jeden kanál ze stávající nabídky. Diváci, kteří mají v oblibě stanici History z EXTRA balíčku, ji budou již od září sledovat také v HD rozlišení.


EXTRA překvapení
Od září do konce roku zpřístupňuje DIGI TV celkem 8 programů z balíčků EXTRA a SPORT jako promo akci všem zákazníkům. Konkrétně jde o: Nova Sport 2 HD, Crime and Investigation, Auto Motor Sport, Filmbox Premium HD, Discovery Turbo Extra, DoQ, Fine Living a Filmbox Family.


Technické informace k programovým změnám
Zákazníkům se satelitními set-top boxy Kaon se nové kanály naladí automaticky 3. září 2018 v ranních hodinách bez potřeby jejich zásahu. V případě, že se změna naladění neuskuteční, postačí provést restart set-top boxu dle návodu na https://telly.cz/restart.

Uživatelé CA Modulů musí provést ruční naladění stanic se zadáním parametrů, které od pondělního rána najdou na https://telly.cz/parametry, případně pokud mají TV značky Samsung a LG, mohou si nové kanálové mapy stáhnout zde. Zákazníkům využívajícím TV přes internet se změny také provedou automaticky. Pokud se tak nestane, budou muset svůj set-top box nebo aplikaci vypnout a znovu zapnout.

Se změnou je spojená i změna pozic některých kanálů. V souvislosti s tím připomínáme možnost uspořádat si kanály podle sebe pomocí nástroje na https://chcitotakhle.cz/#/.