Dokumenty

10 konců světa 74 %

Odhalte skrytá nebezpečí, která mohou zásadně změnit život na Zemi. Co všechno by mohlo způsobit konec světa…?Po celém světě dochází k podivným, strašlivým událostem: z nebe prší sklo, v atmosféře se objevila díra, zemská gravitace je narušená a přestává působit, globální komunikace nefunguje, propuká neznámá epidemie. Tak začíná každá epizoda nového seriálu 10 konců světa. Výsledky nových vědeckých výzkumů odhalily, že právě tyto katastrofické události jsou pouhým následkem mnohem horšího osudu, který by mohl těžce dopadnout na Zemi. Pokud by došlo ke srážce s jinou zbloudilou planetou, k zásahu gama zářením, k erupci metanu na mořském dně nebo k nukleární válce, byl by to konec světa. Podívejte se jak – nebo jestli vůbec – se může lidstvo na hrozící zkázu…

Více o dokumentu

Vynálezy, které otřásly světem 78 %

Ve filmovém dokumentu o největších výdobytcích 20. století se tvůrci zaměřili především na vědu, historii a pop-kulturu, od vynálezu letadla až po otisky DNA. Vydejte se s námi na cestu od desetiletí k desetiletí a seznamte se s vynálezy revolučního významu.

Více o dokumentu

Národní klenoty 88 %

Dokumentární cyklus o památkách na českém území, které jsou zařazeny do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Divákům se tak nabízí možnost seznámení nejen s jedinečnými památkami, ale i historií jejich vzniku a přesahem do míst a krajů, kde se nacházejí. Všechny tyto památky se vyznačují výjimečně cennou architektonickou, uměleckou i urbanistickou hodnotou.

Více o dokumentu

Ceny Thálie 2023

Slavnostní vyhlášení jubilejního 30. ročníku divadelních cen. Během večera budou uděleny ceny za výjimečné herecké výkony uplynulé sezóny i celoživotní mistrovství. Své letošní laureáty budou mít i další kategorie, mezi které se již tradičně řadí Cena pro činoherce do 33 let, Cena České akademie divadelníků a ocenění za šíření divadelního umění v televizi. Přímý přenos z jeviště Národního divadla v Praze uvádí Světlana Witowská.

Více o dokumentu

Sledujte Telly na 14 dní zdarma

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarma. Stačí pár kliků.

Vyzkoušejte Telly zdarma

Sledujte Telly na 14 dní zdarma