Dokumenty

Výhra, prohra, nebo podvádění

Ohromující skutečné příběhy o hazardních hrách s vysokými sázkami! Tito hráči se podělí o své „obchodní triky“ a o to, jak pokořili kasina, mafii i zákon.

Více o dokumentu

Hraniční kontrola: Švédsko

Muž se pokusí přes letiště Arlanda propašovat do ciziny 30 milionů v hotovosti. Na hranici ve Skåne je zastaveno auto plné alkoholu… Celní protidrogová kontrola na výletní plavbě se stovkami mladých lidí. Dva mladíci vypadají nervózně. Na letišti Arlanda se rozzlobená žena zbaví oblečení… Muž je při kontrole zavazadel agresivní. Alex objeví kanystr a má podezření, že by mohl obsahovat drogy… Na letišti Arlanda někdo nechal zavazadlo, z něhož prosakuje pach smrti a obsahuje něco, co vypadá jako kosti. A pes Dusty najde zbraň… Stefan ve Skane zastaví opilého řidiče. Při bližším prohledání jeho auta odhalí velké množství pašovaného zboží. Alex najde marihuanu na výletní plavbě…

Více o dokumentu

Opuštěné stavební projekty 74 %

Některé z nejúžasnějších stavebních projektů na světě dnes leží v troskách. Jak je to možné? Seznámíme vás s příběhy neobyčejných lidí, kteří je původně navrhli i těch, jejichž vynalézavost a genialita mnohým z nich nyní dává nový život. Každá z těchto mimořádných staveb vypráví silný a působivý příběh. Tato řada se zaměřuje na ty nejpozoruhodnější příklady opuštěných stavebních projektů na světě, a zkoumá, jak a proč se stavěly a také finanční a společenské důsledky jejich selhání, jakož i jejich dopady na životní prostředí. Rovněž divákům přiblíží, jak z těchto trosek vzniká něco nádherného a užitečného. Některé opuštěné stavby totiž získaly nový život. Například nacistický rekreační komplex Prora v Německu, High Line v New Yorku, USS Oriskany na Floridě a dálnice…

Více o dokumentu

75. ročník předávání cen Emmy

Společnost AMC s hrdostí uvádí 75. ročník udílení cen Emmy, který se uskuteční v úterý 16. ledna. Udílení cen se bude konat v přímém přenosu z Peacock Theater v Los Angeles. Cena Emmy je nejprestižnější televizní cenou, která od roku 1949 oceňuje vynikající výsledky v oblasti televizní tvorby.

Více o dokumentu

Mrazík 75 %

Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky. Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný…

Více o dokumentu

Albert Brooks: Chraň si svůj život

Albert Brooks a jeho dlouholetý přítel Rob Reiner se v hluboce osobním rozhovoru věnují počátkům a vývoji Brooksovy kariéry, podnětům k jeho tvorbě a jeho vlivu na svět komedie. Od konce 60. let minulého století Brooks významně přispívá k americké komediální tvorbě svým inteligentním, někdy absurdním a skutečně jedinečným smyslem pro humor. Od stand-up komedie po herectví, psaní scénářů a režii, Brooks připravil půdu pro další generace svými sedmi legendárními filmy. Tento dokumentární film, který obsahuje výpovědi nejslavnějších komiků současnosti, vážných myslitelů, rodiny a přátel, zachycuje Brooksovu ranou tvorbu a jeho kariéru až do současnosti.

Více o dokumentu

Příběhy civilizací 72 %

Téměř všechny příběhy velkých civilizací končily jejich rozpadem. Zdá se, že i my stojíme na křižovatce. Může se stát, že budeme následovat osud všech pradávných vyspělých civilizací, které zanikaly nebo se proměňovaly? Vědecká bádání ukazují, že lze nalézt a definovat určité opakující se jevy, které pády vyspělých civilizací provázely. Šestidílný seriál natáčel Petr Horký po celém světě. Postupně se s egyptologem Miroslavem Bártou začal zaměřovat na principy, které provázely kolapsy všech civilizací. Nad tématem se zamýšlejí protagonisté zvučných jmen, například Zahi Hawass, Joseph Tainter, Jane Goodallová nebo Scilla Elworthyová. Z českých vědců pak Dana Drábová, Petr Pokorný nebo Václav Cílek.

Více o dokumentu

Boylesque 76 %

Vesnické tancovačky pro seniory i gay kluby, Pride v Berlíně i sbírání hub v lese, vzpomínky na zesnulého partnera i randění s chlapy ze seznamky. Charismatický Andrzej, uměleckým jménem Lulla La Polaca, chce žít život naplno, je mu ale 82 a tělo, na rozdíl od ducha, slábne. Slábne i zájem promotérů, ačkoliv jako drag queen má Lulla La Polaca mladému publiku rozhodně stále co nabídnout. Snadné to nemá ani v osobním životě. Jeho vrstevníci už chtějí mít klid, a třicátníci, kterými se obklopuje, toho přeci jen zvládnou o dost více. A co teprve chlapi? Se ztrátou životního partnera se už vyrovnal, ale jak si Andrzej poradí s kulturou seznamovacích aplikací? Talentovaná polská režisérka Bogna Kowalczyk v citlivém dokumentu vypráví hořkosladký…

Více o dokumentu

Jak se osvobodit

Krátký dokumentární film o systému kaucí z pohledu jedné neohrožené aktivistky a obžalovaných, které podporuje.

Více o dokumentu

Atentát na JFK

22. listopadu 1963, 12:29. Americký prezident John Fitzgerald Kennedy projíždí ulicemi Dallasu v otevřené limuzíně. Doprovází ho manželka Jackie, oba se usmívají a mávají jásajícím davům. O minutu později bylo všechno jinak. Ozvěna výstřelů na Dealy Plaza změnila chod dějin. Onu strašnou událost nyní vylíčíme minutu po minutě tak, jak ji vnímali 3 lidé, kteří se nacházeli v centru dění. Zvláštní agent tajné služby Roy Kellerman, hlavní podezřelý Lee Harvey Oswald a okouzlující první dáma Jackie Kennedyová. Odhalíme nedávno odtajněné dokumenty vrhající světlo na případ, který zůstává i po šedesáti letech otevřený. Kdo zabil Johna Kennedyho?

Více o dokumentu

Sledujte Telly na 14 dní zdarma

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarma. Stačí pár kliků.

Vyzkoušejte Telly zdarma

Sledujte Telly na 14 dní zdarma

Ponořte se do nejlepších dokumentů o přírodě, vesmíru, historii nebo o válečných událostech. Na Telly si můžete vybrat z bohaté nabídky zahraničních i čistě českých dokumentů, které vás poučí, pobaví i dojmou.

Proslulé dokumentární kanály, které mají ve svém hledáčku přírodu, vám ve vaší televizi nabídnou čarokrásné záběry přírodních scenérií, příběhů zvířat nebo dobrodružných expedic. Kdo se rád zajímá spíše o kriminalistické případy, určitě ocení nabídku kanálů, které otevírají dveře do světa vyšetřování, zločinu nebo soudních procesů.

Nadšence do objevování různých koutů světa zase potěší cestovatelské a dobrodružné kanály. A ten, kdo se rád vydává až k dalekým hvězdám a galaxiím, bude ohromen unikátními záběry z vesmírných výprav a průzkumů. A to není všechno. Telly nabízí i dokumenty určené výhradně pro děti, které vašim ratolestem dokonale rozšíří jejich obzory.

Zkrátka! Díky Telly si celá vaše rodina najde v televizi dokumenty, které naplní vaši bezmeznou zvědavost, touhu po dobrodružství nebo třeba jen čas na společný odpočinek.

Objevte bohatou knihovnu dokumentů na naší internetové či satelitní televizi. Právě teď!

Dokumentární televizní kanály