Dokumenty

Invaze obřích krokodýlů

Na Kostarice se množí případy napadení a dokonce i zabití lidí velkými krokodýly. Renomovaný expert na plazy Paul Bedard je vedoucím expedice, která se pokouší najít řešení.

Více o dokumentu

Setkání celebrit se zvířaty

V každé epizodě budou tři celebrity vzpomínat na svá nejbláznivější, dobrodružná setkání se zvířaty. Kdo přijde s nejlepší historkou?

Více o dokumentu

Tina 81 %

Držitelé Oscara Dan Lindsay a T.J. Martin natočili intimní portrét zachycující život a kariéru Tiny Turner. Snímek odhaluje cestu královny rokenrolu ke slávě, její osobní i profesní zápolení s osudem a nečekaný návrat na výsluní v 80. letech 20. století. Tato neuvěřitelně talentovaná zpěvačka se ve filmu nebála promluvit o svých neblahých zkušenostech s domácím násilím. Nedovolila, aby jí v cestě stál věk, pohlaví ani tíživá minulost. Celovečerní dokument HBO vzdává hold inspirativní umělkyni a staví ji do role hvězdy.

Více o dokumentu

Leopardice

Galeriový les Serengeti je říší jednoho přízraku. Stinné houštiny jsou totiž doménou leopardice. Celé dny je téměř neviditelná, ale pak z ničeho nic udeří. Pro některé znamená náhlou smrt, ale loví z určitého důvodu – má totiž pětiměsíční mládě a nevěnuje se ničemu jinému než jeho přežití. Zatím se jí to daří, ale čekají je těžké časy a nebezpečná setkání. Jak se rodina začne rozrůstat, musí starší syn absolvovat dlouhou a nebezpečnou cestu k dospělosti.

Více o dokumentu

Icahn: Neposedný miliardář 76 %

Intimní pohled na život a kariéru miliardáře Carla Icahna.

Více o dokumentu

Gyamo: Královna hor

Levharta sněžného je velmi těžké a vzácné nafilmovat, protože žijí a přežívají v nejdrsnějších podmínkách na světě. Přežití těchto vrcholných predátorů naznačuje, jak zdravé a biologicky rozmanité je prostředí, kde žijí. Gyamo, samice levharta sněžného, a její dvě mláďata nebyly viděny od chvíle, kdy se objevil velký samec. Filmaři divočiny, otec Mike a syn Gautam Pandeyovi, se vydávají na cestu, aby se je pokusili najít. V tomto dokumentu se pokusíme porozumět životu a problémům sněžných levhartů, aby bylo možné najít řešení pro ochranu této zřídka viděné kočky a jejího prostředí dříve, než bude pozdě.

Více o dokumentu

Spolu & Hladoví 46 %

„Baví mě užívat si ten úžasnej mix památek, přírody a zážitků a objevovat kulinářský zázraky v těch nejzapadlejších místech naší krásný země. Velký věci v gastru se totiž dějí i na malejch vesnicích,“ říká jednačtyřicetiletý Lukáš Hejlík, #1 foodie influencer v Česku. A na víkendové výlety s tímhle mixem pravidelně bere i svou čtrnáctiletou dceru Kláru, teenage scenáristku a milovnici mangy. Na společných cestách rovnoměrně dělí čas mezi gastrozážitky, kulturu a pobyt na čerstvém vzduchu a neméně poctivě, i když někdy klopotně, hledají cestu jeden k druhému: dvanáct let totiž žijí odděleně a tráví spolu dva prodloužené víkendy měsíčně. I přes toleranci na obou stranách se nevyhnou občasnému – nebo vlastně docela pravidelnému – hašteření.

Více o dokumentu

Sledujte Telly na 14 dní zdarma

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarma. Stačí pár kliků.

Vyzkoušejte Telly zdarma

Sledujte Telly na 14 dní zdarma