Dokumenty

Divoké ostrovy Irska s Eoinem Warnerem

Západní irské ostrovy, které se jako smaragdové klenoty tyčí na vzdáleném okraji Evropy, byly vždy jedinečné jako poslední kousky skal před prázdnotou Atlantského oceánu. Irsko samotné stálo po tisíciletí na samotném okraji známého světa a jeho atlantské ostrovy se pokládaly za poslední zastávku nesčetných živočichů, než zmizeli v mlhách západního oceánu. V době, kdy se svět zvířat po celém světě hroutí, vzhlížejí mnozí odborníci k těmto opuštěným ostrovům jako k jedněm z posledních bašt přírody. V každé epizodě tohoto seriálu se prolínají ohromující přírodovědná a ekologická témata s tradičním folklórem a historií, při nichž znovu ožívá příběh každého ostrova.

Více o dokumentu

Hadí taktika

Žraloci a hadi patří k nejnebezpečnějším lovcům a jsou k tomu vybaveni velmi rozmanitými a důmyslnými schopnostmi. Někteří útočí z úkrytu, jiní sází na rychlost. Jedni zabíjejí hlavou, druzí ocasem. A dokonce i v rámci jediného rodu jsou jedinci vybaveni vlastními pohyby a zbraněmi. Pomocí působivých záběrů a záznamů jejich chování prozkoumáme rozličné způsoby lovu a okamžiky, které definují jejich zabijácké techniky.

Více o dokumentu

Zvláštní a záhadné

Na celém světě nás sleduje 300 milionů bezpečnostních kamer, a to nejen na ulici ale i v práci a v našich domovech. Občas zachycují záběry, které jako by se neřídily běžnými fyzikálními zákony. Tento seriál zkoumá záhady zachycené na záznamu a odhaluje vědecké základy některých z nejbizarnějších událostí, které kdy byly zaznamenány.

Více o dokumentu

Road Rage

Bitka na parkovišti přihlížející vyděsí. Náraz do blatníku donutí řidiče k velkolepé honičce. Agresivní řidička použije na svou oběť neobvyklou zbraň… Policista mimo službu vytáhne zbraň na jiného motoristu. Muž s mačetou napadne řidiče dodávky. A jedno SUV málem srazí cyklistu… Televizní osobnost má násilný střet s jiným řidičem. Dramatická automobilová honička má ohnivý konec. A při zuřivém střetu na silnici dojde na zbraně… Muž se sekerou se vysmívá řidiči. Protestující naruší provoz na dálnici, čímž rozzuří motoristy. A dva vzteklí řidiči se utkají na silnici… Rozzuřený muž se zaměří na jiného řidiče a terorizuje ho. Starší muž se se pustí do divoké jízdy po dálnici. A jeden pár vytáhne pistoli na jiného řidiče… Rozzuřený řidič pronásleduje jiné auto. Nespokojený soused zajde příliš daleko. Drzý…

Více o dokumentu

96. udílení cen Oscar

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestadevadesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2023. Večerem nás provede moderátor Jimmy Kimmel.

Více o dokumentu

Výhra, prohra, nebo podvádění

Ohromující skutečné příběhy o hazardních hrách s vysokými sázkami! Tito hráči se podělí o své „obchodní triky“ a o to, jak pokořili kasina, mafii i zákon.

Více o dokumentu

Hraniční kontrola: Švédsko

Muž se pokusí přes letiště Arlanda propašovat do ciziny 30 milionů v hotovosti. Na hranici ve Skåne je zastaveno auto plné alkoholu… Celní protidrogová kontrola na výletní plavbě se stovkami mladých lidí. Dva mladíci vypadají nervózně. Na letišti Arlanda se rozzlobená žena zbaví oblečení… Muž je při kontrole zavazadel agresivní. Alex objeví kanystr a má podezření, že by mohl obsahovat drogy… Na letišti Arlanda někdo nechal zavazadlo, z něhož prosakuje pach smrti a obsahuje něco, co vypadá jako kosti. A pes Dusty najde zbraň… Stefan ve Skane zastaví opilého řidiče. Při bližším prohledání jeho auta odhalí velké množství pašovaného zboží. Alex najde marihuanu na výletní plavbě…

Více o dokumentu

Opuštěné stavební projekty Logo ČSFD 74 %

Některé z nejúžasnějších stavebních projektů na světě dnes leží v troskách. Jak je to možné? Seznámíme vás s příběhy neobyčejných lidí, kteří je původně navrhli i těch, jejichž vynalézavost a genialita mnohým z nich nyní dává nový život. Každá z těchto mimořádných staveb vypráví silný a působivý příběh. Tato řada se zaměřuje na ty nejpozoruhodnější příklady opuštěných stavebních projektů na světě, a zkoumá, jak a proč se stavěly a také finanční a společenské důsledky jejich selhání, jakož i jejich dopady na životní prostředí. Rovněž divákům přiblíží, jak z těchto trosek vzniká něco nádherného a užitečného. Některé opuštěné stavby totiž získaly nový život. Například nacistický rekreační komplex Prora v Německu, High Line v New Yorku, USS Oriskany na Floridě a dálnice…

Více o dokumentu

75. ročník předávání cen Emmy

Společnost AMC s hrdostí uvádí 75. ročník udílení cen Emmy, který se uskuteční v úterý 16. ledna. Udílení cen se bude konat v přímém přenosu z Peacock Theater v Los Angeles. Cena Emmy je nejprestižnější televizní cenou, která od roku 1949 oceňuje vynikající výsledky v oblasti televizní tvorby.

Více o dokumentu

Mrazík Logo ČSFD 75 %

Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky. Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný…

Více o dokumentu

Sledujte Telly na 14 dní zdarma

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarma. Stačí pár kliků.

Vyzkoušejte Telly zdarma

Sledujte Telly na 14 dní zdarma

Ponořte se do nejlepších dokumentů o přírodě, vesmíru, historii nebo o válečných událostech. Na Telly si můžete vybrat z bohaté nabídky zahraničních i čistě českých dokumentů, které vás poučí, pobaví i dojmou.

Proslulé dokumentární kanály, které mají ve svém hledáčku přírodu, vám ve vaší televizi nabídnou čarokrásné záběry přírodních scenérií, příběhů zvířat nebo dobrodružných expedic. Kdo se rád zajímá spíše o kriminalistické případy, určitě ocení nabídku kanálů, které otevírají dveře do světa vyšetřování, zločinu nebo soudních procesů.

Nadšence do objevování různých koutů světa zase potěší cestovatelské a dobrodružné kanály. A ten, kdo se rád vydává až k dalekým hvězdám a galaxiím, bude ohromen unikátními záběry z vesmírných výprav a průzkumů. A to není všechno. Telly nabízí i dokumenty určené výhradně pro děti, které vašim ratolestem dokonale rozšíří jejich obzory.

Zkrátka! Díky Telly si celá vaše rodina najde v televizi dokumenty, které naplní vaši bezmeznou zvědavost, touhu po dobrodružství nebo třeba jen čas na společný odpočinek.

Objevte bohatou knihovnu dokumentů na naší internetové či satelitní televizi. Právě teď!

Dokumentární televizní kanály