Dokumenty

Miloš Forman: Co tě nezabije… 82 %

O Milošovi Formanovi před rokem 1989 točil Jaromil Jireš pro Němce, Věra Chytilová pro Belgičany a po sametové revoluci vznikl konečně český dokument Drž se toho snu v režii M. Šmídmajera. Zachytil Miloše Formana při jeho putování na kole z Paříže na MFF v Karlových Varech a právě jízda na kole tvořila symbolický motiv k jeho životním a tvůrčím peripetiím. Za posledních 15 let došlo ve Formanově životě k velkým změnám a i jeho profesní kariéra prošla určitými zvraty a peripetiemi… Miloslav Šmídmajer se tak opět vrátil k tomuto stále vzrušujícímu a inspirativnímu „tématu“, aby zachytil současný život i myšlení této velké osobnosti a díky osobnímu vztahu i kontaktu otevřel i některá intimní zákoutí Formanova života, která se stala inspirací…

Více o dokumentu

Obama: Dokonalejší Unie 75 %

Třídílný dokumentární film HBO Obama: Dokonalejší Unie sleduje cestu Baracka Obamy do úřadu 44. prezidenta na pozadí přetrvávajících rasových a sociálních problémů ve Spojených státech. Ve vyprávění se prolínají rozhovory s kolegy, přáteli a kritiky s úryvky z jeho projevů a rozhovorů. Seriál začíná Obamovým dětstvím a ukazuje nám jeho život očima syna bílé matky z Kansasu a černého otce z Afriky, jeho duchovní zrání v generaci černošských vůdců a jeho naději na tolerantnější zemi s méně rasovými předsudky. Prostřednictvím příběhu muže pevně spjatého s historií své země se dokument zamýšlí nad minulostí a současností identity amerického národa.

Více o dokumentu

Herbie Hancock: Possibilities 72 %

Uznávaný jazzový pianista Herbie Hancock natočil v roce 2005 album Possibilities: Duets. Tehdy si pozval do studia celou řadu slavných interpretů a společně s nimi nahrávku natočil. U mikrofonu se tak vystřídaly hvězdy jako Sting, Trey Anastacio, John Mayer, Annie Lennox, Christina Aquilera a mnoho dalších. Dokumentární snímek Possibilities zachycuje po dobu osmnácti měsíců vznik tohoto alba a nabízí záběry ze studia, archivní materiály a samozřejmě povinné rozhovory se všemi, kteří se na nahrávce podíleli.

Více o dokumentu

Gordon Ramsay: Do neznáma 3. série 76 %

Na Gordona čeká další výprava plná potápění, rybaření a hledání vzácných ingrediencí po celém světě. Holýma rukama bude lovit chřestýše v Texasu, v Portugalsku se vydá na sběr svijonožců, v Maine uloví humry a v Portoriku krevety. Na sopečných svazích Islandu upeče chléb a v Chorvatsku se postaví úhořovci mořskému.

Více o dokumentu

Sledujte Telly až měsíc zdarma

Vyzkoušejte Telly až na měsíc zdarma. Stačí pár kliků.

Vyzkoušejte Telly zdarma

Sledujte Telly až měsíc zdarma