Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Afroamerické umění: Při absenci světla

Afroamerické umění: Při absenci světla

Orig. název: Black Art: In the Absence of Light

Žánr: Dokumentární
Rok: 2021
Země původu: USA
Délka: 82 min
Režie: Sam Pollard
Herci: Swizz Beatz

Dokumentární film Afroamerické umění: Při absenci světla, který je zásadním a poučným úvodem do tvorby některých nejvýznamnějších současných afroamerických vizuálních umělců jako jsou Theaster Gates, Kerry James Marshall, Faith Ringgoldová, Amy Sheraldová a Carrie Mae Weemsová, zachycuje jejich nepopiratelný přínos do světa současného umění. Tento celovečerní dokument je inspirován průkopnickou výstavou „Dvě století afroamerického umění“, kterou uspořádal zesnulý umělec, akademik a kurátor David Driskell v roce 1976. Tato významná kolektivní expozice, která se konala v losangeleském muzeu umění, představila více než dvě stě uměleckých děl 63 afroamerických umělců i jejich zásadní přínos pro umění a americkou kulturu v průběhu 19. a 20. století.

Vyzkoušejte až na měsíc zdarma

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma.

Tip: 14 denní zkušební období si můžete zdarma prodloužit o další 2 týdny. Stačí nám vyplnit dotazník, který vám na konci zkušebního období zašleme. Automaticky si tak aktivujete dalších 14 dní zábavy zdarma.

Upozornění: Kanál Premier Sport s přenosy UFC a Premier League není součástí balíčku Střední. Pokud si přejete sledovat sportovní přenosy, zakupte si balíček Sport online a můžete fandit ihned.