Přenosy turnajů UFC se stěhují na Premier Sport

17. 12. 2020

Diváci televize Telly uvidí od ledna 2021 na stanici Premier Sport nově galavečery americké organizace UFC. V příštím roce dojde k odvysílání všech přímých přenosů a chybět nebudou ani doprovodné pořady z produkce UFC. Čeští a slovenští fanoušci mimo jiné uvidí souboje Makhmuda Muradova, Ľudovíta Kleina, Davida Dvořáka nebo Jiřího Procházky. První přenos UFC bude již 17. ledna 2021. Hned o týden později, 24. ledna, se uskuteční dlouho očekávaná odveta mezi Conorem McGregorem a Dustinem Poirierem.

Přenosy turnajů UFC se stěhují na Premier Sport

Držitelem vysílacích práv na přímé přenosy z nejprestižnější organizace smíšených bojových umění UFC je skupina LAMA ENERGY GROUP, do které také patří televizní operátor Telly. Víceletý kontrakt na vysílací práva platí pro Českou republiku i Slovensko. Přenosy budou dostupné u operátorů Telly, T-Mobile a O2 Czech Republic, na Slovensku si je mohou naladit zákazníci Slovak Telekom a DIGI SLOVAKIA.

„Jsme rádi, že se nám podařilo získat vysílací práva k atraktivní UFC. Ročně Telly odvysílá všechny přímé přenosy z UFC večerů a další pořady, které UFC připravuje. Budeme vysílat živě všechny zápasy z hlavní karty večera. Pokud půjde o zápasy před hlavní kartou, tzv. prelims, ty zařadíme v případě, že v nich nastoupí český nebo slovenský bojovník,“ upřesňuje Vladimír Rusnák, ředitel pro strategii Telly, s.r.o.

V nejprestižnější organizaci smíšených bojových umění na světě působí aktuálně tři čeští a jeden slovenský bojovník. Všichni do UFC vstoupili v letošním roce. Největší českou hvězdou je bezpochyby Jiří Procházka, který přišel do UFC jako šampion s titulem z japonské organizace Rizin. Při své premiéře dokázal skvělým způsobem porazit Volkana Oezdemira. Dvě vítězné bitvy v UFC stihl také David Dvořák a Makhmud Muradov, populární česko-uzbecký bojovník. Jediným Slovákem v UFC je Ľudovít Klein, který v září vzbudil pozornost super výkonem, kdy knokautoval Shanea Younga po 76 sekundách.

UFC je největší a nejprestižnější organizace, která provozuje elitní profesionální soutěž ve smíšených bojových uměních, založena v roce 1993. UFC má 12 váhových kategorií a zápasí v ní největší hvězdy současného světa MMA. K nejznámějším aktivním bojovníkům patří Conor McGregor, Kamaru Usman, Stipe Miocic, Israel Adesanya, Dustin Poirier, Tony Ferguson, Max Holloway, Jon Jones a řada dalších.