Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Gagarin: První ve vesmíru

Gagarin: První ve vesmíru 71 %

Orig. název: Gagarin: Pěrvyj v kosmose

Žánr: Drama / Historický / Životopisný
Rok: 2013
Země původu: Rusko
Délka: 108 min

12. duben 1961, kosmodrom Bajkonur, 6 hodin a sedm minut světového času. To, o čem lidstvo  do té doby jenom snilo, se stalo skutečností: První let člověka do vesmíru! Sovětský kosmonaut Jurij Alexejevič Gagarin odstartoval v raketě Vostok 1 a jako první z lidí letěl do vesmíru, tam, kde ještě nikdo jiný před ním nebyl. Jeho raketa obletěla jedenkrát Zemi a po 106 minutách přistál padákem u vesnice Smelovka v Saratovské oblasti… Byl v jedné z prvních skupin kosmonautů, které vybrali z více než tří tisíců stíhacích pilotů v celém Sovětském svazu. Legendární nejlepší dvacítka byla výběrem těch nejlepších leteckých es, ale nikdo z pilotů nevěděl, kdo z nich se zapíše do historie jako účastník prvního letu do vesmíru s lidskou posádkou. Když vyberou Gagarina, rychle se připravuje v tvrdém tréninku na životní výlet do neznámého a nepoznaného světa. Když se poprvé usadí v interiéru své rakety, Gagarin přemýšlí o svém dosavadním životě a a vzpomíná na vše, co zažil během svého výcviku. Ohromující je především nesmírně odhodlání sovětského vesmírného týmu a jeho neúnavné úsilí udělat vše pro to, aby úspěšně vyslal prvního člověka do vesmíru. Film je oslavou toho, čeho Gagarin dosáhl a nebojácnosti muže, který věděl, že k tomu, aby se zapsal do historie, musel vědomě riskovat. Až po jeho tragickou smrt ve věku pouhých 34 let.

Vyzkoušejte až na měsíc zdarma

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma.

Tip: 14 denní zkušební období si můžete zdarma prodloužit o další 2 týdny. Stačí nám vyplnit dotazník, který vám na konci zkušebního období zašleme. Automaticky si tak aktivujete dalších 14 dní zábavy zdarma.

Upozornění: Kanál Premier Sport s přenosy UFC a Premier League není součástí balíčku Střední. Pokud si přejete sledovat sportovní přenosy, zakupte si balíček Sport online a můžete fandit ihned.