Bayern Mnichov – Manchester City byl nejsledovanějším zápasem čtvrtfinále Ligy mistrů

21. 4. 2023

V rámci čtvrtfinále Ligy mistrů čekalo milovníky fotbalu osm špičkových zápasů. Z hlediska sledovanosti jednoznačně dominovala dvě utkání: Bayern Mnichov – Manchester City a Real Madrid – Chelsea.

Bayern Mnichov – Manchester City byl nejsledovanějším zápasem čtvrtfinále Ligy mistrů

Nejprestižnější fotbalová soutěž světa má za sebou čtvrtfinále. První zápasy se odehrály v úterý a ve středu 11. a 12. dubna, odvety pak byly na programu o týden později (18. a 19. dubna). Všech osm zápasů odvysílala televize Telly v přímých přenosech a s českým komentářem v rámci kanálů Nova Sport a Premier Sport.

Statistiky televizního operátora Telly ukázaly, že nejsledovanějším zápasem čtvrtfinále byl duel Bayernu Mnichov s Manchesterem City. Tento zápas měl i nejvyšší celkový čas u obrazovky, kdy v průměru zápas diváci sledovali kompletně celý – 1,7 hodiny.

Na pomyslném druhém místě skončil šlágr Realu Madrid a Chelsea, který měl jen o 4 procenta menší sledovanost než zmiňovaná odveta Bayernu a City. Průměrná sledovanost byla prakticky totožná – 1,7 hodiny – což znamená, že většina diváků viděla zápas kompletně celý včetně předzápasového studia.

Utkání Benfica Lisabon – Inter Milán bylo v prvním i druhém kole nejméně sledovaným zápasem z nabízené čtveřice. Diváci oba duely většinou nesledovali celé, v průměru pouze jednu hodinu.

„První utkání mezi City a Bayernem dokonce mělo od 42 procent větší zájem diváků než  jinak hojně sledované play-off nejvyšší české hokejové ligy, konkrétně páteční zápas Pardubic a Třince,“ řekl Jan Schöppel, marketingový ředitel Telly.