David Pastrňák září! Dočká se konečně s Bostonem vysněného Stanley Cupu?

6. 3. 2023

Chtělo by se říct, že už je na čase. Český reprezentant v dresu Bostonu Bruins by si konečně rád sáhl na pohár pro vítěze kanadsko-americké NHL. Nakročen k tomu má skvěle nejen rodák z Havířova, ale i samotný Boston, který s přehledem vede tabulku Východní konference. Do začátku play-off však zbývá ještě více než měsíc, a tak by bylo předčasné ještě otvírat šampaňské a slavit. Změnit se toho může hodně, ale zazdít takto skvěle rozjetou sezonu před branami vyřazovací fáze by byla velká škoda.

David Pastrňák září! Dočká se konečně s Bostonem vysněného Stanley Cupu?

Aktuálně by se „Pastovi“ mělo na ledě ještě lépe dýchat. Předminulý týden došlo na dlouho očekávané prodloužení kontraktu s Bruins. A nová smlouva je skutečně pohádková. Během následujících osmi let by si česká hvězda měla přijít na celkem 90 milionů dolarů. Pastrňák se tak zařadil mezi nejlépe placené hráče celé NHL. Nutno dodat, že si takto velký obnos zaslouží. V současné době mu patří čtvrtá příčka mezi nejlepšími střelci a nahrávači. V dosavadním průběhu sezony nasbíral už 88 kanadských bodů!

Davidovi jednoznačně svědčí jeho role ve druhé formaci, kde si dokáže skvěle vyhovět s krajany Pavlem Zachou a Davidem Krejčím. Díky této spolupráci rostou výkony nejen Pastrňáka, ale i dvou dalších Čechů. Hvězdné první lajně s Patricem Bergeronem a Bradem Marchadem, tak vyrostla zdravá konkurence. A nám dělá radost, že tuto konkurenci tvoří domácí reprezentanti.

Tak kdy jindy než teď? Kdy jindy by měl být Boston považován za největšího kandidáta na zisk Stanley Cupu? Východní konferenci NHL vede o jedenáct bodů. Dlouhou desetizápasovou sérii vítězství během února a března dokázal nedávno přerušit až Edmonton.  V základní části Boston čekají ještě dvě desítky zápasů. Možná v závěru přijde i taktizování a šetření sil před vyřazovací částí. V play-off se, jak je dobře známo, začíná od znova. A Boston s Davidem Pastrňákem nebude chtít nic podcenit.