DIGI CZ a ČT sport se dohodly na spolupráci při vysílání slavného El Clásico

1. 4. 2016

Utkání mezi FC Barcelona a Real Madrid uvidí všichni diváci DIGI TV v přímém přenosu, v ten samý večer pak i všichni diváci ČT sport. DIGI CZ, operátor satelitní televize Nová DIGI TV, drží exkluzivitu na vysílání nejvyšší španělské fotbalové soutěže La Liga, jejímž největším tahákem je zápas mezi týmy FC Barcelona a Real Madrid. Česká televize […]

Utkání mezi FC Barcelona a Real Madrid uvidí všichni diváci DIGI TV v přímém přenosu, v ten samý večer pak i všichni diváci ČT sport.

DIGI CZ, operátor satelitní televize Nová DIGI TV, drží exkluzivitu na vysílání nejvyšší španělské fotbalové soutěže La Liga, jejímž největším tahákem je zápas mezi týmy FC Barcelona a Real Madrid. Česká televize se s DIGI CZ dohodla na vysílacích právech pro záznam utkání, které odvysílá ihned po svém pravidelném programu Synot ligy.

Zápas mezi FC Barcelona a Real Madrid, špičkovými velkokluby, je nejatraktivnější fotbalovou událostí ve Španělsku a tahák pro fanoušky fotbalu z celého světa. Utkání každoročně sledují stovky milionů lidí a patří mezi nejsledovanější fotbalové zápasy na světě.  Vžilo se pro něj označení El Clásico.

Dle dohody mezi oběma televizemi bude záznam odvysílán na kanálu ČT sport. Zápas se odehraje v sobotu 2. 4. od 20:30 hodin, po přímém přenosu na DIGI TV bude zápas vysílat program ČT sport. Česká televize se tak stane vedle DIGI TV jediným médiem, které zápas v České republice odvysílá.  

„Chceme oslavit svátek fotbalu, kterým El Clásico rozhodně je. Přímý přenos zápasu jsme zpřístupnili všem divákům naší satelitní televize, tedy i těm, kteří nemají programový balíček Sport, který španělskou soutěž La Liga obsahuje, a standardně by tedy zápas sledovat nemohli,“ uvádí výkonný ředitel DIGI CZ Vladimír Rusnák a dodává: „Vedle toho jsme se dohodli na spolupráci s Českou televizí, díky které uvidí pověstný zápas ještě širší okruh sportovních fanoušků.“

Ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský k tomu dodává: „Na sobotu chystáme na ČT sport jedinečný večer pro všechny fanoušky fotbalu. Po přímém přenosu utkání Synot ligy a pozápasovém studiu nabídneme divákům v Česku také slavný duel dvou odvěkých španělských rivalů.“ 

Na celý víkend, ve kterém se hraje El Clasico, přichystala Nová DIGI TV ještě jeden speciální dárek. „Každý, kdo si v sobotu 2. 4. nebo v neděli 3. 4. objedná u Nové DIGI TV programový balíček SPORT, jehož součástí je i La Liga, bude ho mít po dobu dvou následujících let za poloviční cenu“, vysvětluje Vladimír Rusnák. Kromě španělské La Ligy má společnost DIGI CZ od sezóny 2016/2017 plnou exkluzivitu i na vysílání anglické Premier League, což definuje postavení Nové DIGI TV jako televize se silným  exkluzivním programem pro sportovní fanoušky. Vedle sportů přináší Nová DIGI TV vyváženou nabídku filmových, dokumentárních či life-stylových programů pro celou rodinu. 

Kde mohou diváci DIGI TV přímý přenos El Clásico sledovat?

V případě El Clásico udělala DIGI TV maximum pro to, aby ho mohl sledovat co nejširší okruh fotbalových fanoušků. Přestože je La Liga pouze součástí sportovního programového balíčku, bude tento zápas zpřístupněn všem divákům staré i Nové DIGI TV bez ohledu na to, jaký balíček mají.

Zákazníkům staré DIGI TV se několik dní před zápasem v nabídce objeví program Digi Sport 3 (v SD verzi na 80. kanálové pozici). Pokud se tak nestane automaticky nejpozději do pátku 1. 4., je potřeba, aby zákazník set-top box uvedl do továrního nastavení.
Zákazníci Nové DIGI TV mají v rastru na pozici 25 kanál Digi Sport 3 HD CZ. Ten jim bude před a během zápasu odblokován nezávisle na předplaceném balíku.

Pokud používají zákazníci CA modul, postupují dle specifického návodu pro jejich televizi (je třeba vyhledat pokyny pro manuální ladění kanálů prostřednictvím satelitu/DVB-S2 tuneru). Technické parametry Digi Sport 3 pro manuální ladění s CA modulem jsou na telly.cz/el-clasico.

 

O DIGI CZ

DIGI CZ je přední český operátor satelitního televizního vysílání, který na českém trhu působí
od roku 2006 pod obchodní značkou DIGI TV a od října 2015 pod obchodní značkou Nová DIGI TV. V dubnu 2015 DIGI CZ koupila česká investiční skupina LAMA ENERGY GROUP. DIGI CZ si udržuje silnou pozici na poli digitálního vysílání zejména stabilní cenovou politikou, širokou nabídkou a exkluzivními programy. DIGI CZ je jediným čistě českým satelitním operátorem na trhu. Všechny daně, včetně daně z příjmu, jsou odváděny v ČR.