DIGI CZ podpořila darem ve výši 50 tisíc korun dětské onkologické oddělení v Motole

29. 5. 2017

DIGI CZ podpořila darem ve výši 50 tisíc korun dětské onkologické oddělení v Motole Televizní a mobilní operátor DIGI CZ, jenž je provozovatelem satelitní a internetové televize DIGI TV a DIGI2GO, daroval spolku DONOR 50 tisíc korun na nákup televizí pro Kliniku dětské hematologie a onkologie v pražské Fakultní nemocnici v Motole.

Televizní a mobilní operátor DIGI CZ, jenž je provozovatelem satelitní a internetové televize DIGI TV a DIGI2GO, daroval spolku DONOR 50 tisíc korun na nákup televizí pro Kliniku dětské hematologie a onkologie v pražské Fakultní nemocnici v Motole.

„Za sponzorský dar jsme pořídili televize do pokojů pro dětské pacienty, kteří jsou po transplantaci kostní dřeně a v nemocnici stráví minimálně jeden a půl měsíce. Během tohoto období se pacienti téměř nedostanou z nemocničního pokoje, televize jim tu tedy alespoň trochu zpříjemní pobyt,“ říká Prof. MUDr. Petr Sedláček, vedoucí lékař Transplantační jednotky na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol a člen spolku DONOR.

Sponzorský dar ve výši 50 tisíc korun poskytla společnost DIGI CZ na nákup šesti televizorů, které jsou umístěny na pokojích Kliniky dětské hematologie a onkologie v motolské fakultní nemocnici.

Spolek DONOR je neziskovým sdružením občanů a právnických osob, který podporuje pacienty a poskytuje jim pomoc po transplantaci krvetvorných kmenových buněk a při závažných akutních i chronických onemocněních.

„Jsme nesmírně rádi, že jsme mohli poskytnout dar, který přispěje k lepší atmosféře v nemocničním prostředí, konkrétně na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol,“ říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti DIGI CZ.