Diváci dnes nejvíce sledují filmy a sport, erotika je menšinový žánr

6. 1. 2016

Ukázal to průzkum mezi diváky satelitní televize DIGI TV, který probíhal v prosinci 2015. Filmové kanály preferuje 81 procent diváků, sportovní vysílání 73 procent. Ukázal to reprezentativní průzkum mezi diváky satelitní televize DIGI TV. Průzkum byl kromě diváckých návyků zaměřen i na spokojenost těch, kteří přešli ke službě Nová DIGI TV, která se oproti dosavadní platformě […]

Ukázal to průzkum mezi diváky satelitní televize DIGI TV, který probíhal v prosinci 2015.

Filmové kanály preferuje 81 procent diváků, sportovní vysílání 73 procent. Ukázal to reprezentativní průzkum mezi diváky satelitní televize DIGI TV. Průzkum byl kromě diváckých návyků zaměřen i na spokojenost těch, kteří přešli ke službě Nová DIGI TV, která se oproti dosavadní platformě (tzv. Stará DIGI) vyznačuje vyšším počtem kanálů, vyšší kvalitou přenosu a moderními set-top boxy či CA moduly. Nová DIGI TV funguje od 1. října 2015 a zákazníci k ní postupně přecházejí ze staré platformy, která bude vypnuta k 30. červnu 2016.

Vzhledem k velkému zájmu o Novou DIGI TV byl proveden zákaznický průzkum zjišťující, jaké jsou divácké návyky a jak jsou diváci s novou službou spokojeni. Průzkum proběhl v druhé polovině prosince 2015 a zúčastnilo se jej více než 2000 diváků.

Naprostá většina, přesně 92 % dotazovaných, si pochvaluje lepší kvalitu a technickou úroveň Nové DIGI TV oproti staré platformě. S programovou nabídkou Nové DIGI i novými set-top boxy je spokojeno přes 80 % zákazníků.

Z důvodu zlepšovaní kvality, rozšiřování programové nabídky a instalace nových zařízení do všech domácností, které chtějí Novou DIGI TV, se poprvé po devíti letech mírně zvedly ceny u základního balíčku programů, kromě něj do nabídky přibyly i atraktivní programové balíčky. Dle průzkumu 85 % zákazníků nemá s novou cenou základní nabídky problém a považuje ji za zcela odpovídající kvalitě nové služby.

DIGI TV je vnímána zejména jako sportovní televize. Otázka sledovanosti jednotlivých žánrů však ukázala, že u diváků jsou populární zejména filmové (81 % popularity), sportovní (73 %) a dokumentární pořady (67 %) a na opačném konci žebříčku se umístila televizní erotika, jejíž popularita dosáhla 6 %.
„Osm z deseti zákazníků je ochotno doporučit Novou DIGI TV svým kamarádům a známým; takový úspěch nás samozřejmě velmi těší,“ vyjádřil se k průzkumu Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti DIGI Czech Republic.

O DIGI TV

DIGI TV je přední český operátor satelitního televizního vysílání, který na českém trhu působí od roku 2006. V dubnu 2015 DIGI TV koupila česká investiční skupina LAMA ENERGY GROUP. DIGI TV si udržuje silnou pozici na poli digitálního vysílání zejména stabilní cenovou politikou, širokou nabídkou a atraktivními programy. DIGI TV je jediným čistě českým satelitním operátorem na trhu. Všechny daně, včetně daně z příjmu, jsou odváděny v ČR.

Kontaktní osoba: Mgr. Andrej Čírtek, tiskový mluvčí LAMA ENERGY GROUP ([email protected])

Tisková zpráva ke stažení v PDF zde.