Dnes odstartovala dlouho očekávaná Nová DIGI TV

1. 10. 2015

K dnešnímu dni byla spuštěna dlouho očekávaná Nová DIGI TV. Měsíčně bude v rámci modernizace technologií provedeno až 15 000 zákaznických výměn, celkové investice LAMA ENERGY GROUP, vlastníka DIGI TV, se odhadují až na 300 milionů Kč. LAMA koupila DIGI TV počátkem roku 2015, kdy se po dlouhých jednáních dohodla s dosavadním vlastníkem, rumunskou skupinou RCS&RDS. Převzala službu, která […]

Dnes odstartovala dlouho očekávaná Nová DIGI TV

K dnešnímu dni byla spuštěna dlouho očekávaná Nová DIGI TV. Měsíčně bude v rámci modernizace technologií provedeno až 15 000 zákaznických výměn, celkové investice LAMA ENERGY GROUP, vlastníka DIGI TV, se odhadují až na 300 milionů Kč.

LAMA koupila DIGI TV počátkem roku 2015, kdy se po dlouhých jednáních dohodla s dosavadním vlastníkem, rumunskou skupinou RCS&RDS. Převzala službu, která sice stále měla významný počet zákazníků, technologicky a šíří nabídky však už nestačila standardům trhu placené televize v ČR. To se od dnešního dne zásadně změní: Přichází Nová DIGI TV na nové technologické platformě a s rozšířenou programovou nabídkou. Dosavadní zákazníci DIGI dostanou v rámci měsíčního poplatku 49,- Kč nové set top boxy nebo od 1. 11. CAM moduly, které umožní přijímat signál v lepší kvalitě. Základní balíček za 299 Kč obsahuje 73 programů včetně bohaté nabídky kanálů v HD a přenosů zápasů anglické Premiere League, kterou DIGI TV nabízí na satelitu pro české diváky exkluzivně. „Jsme přesvědčeni, že při srovnání programové nabídky a ceny s konkurencí máme nejvýhodnější nabídku na českém trhu placené televize, a to nejen pro sportovní fanoušky,“ uvádí Vladimír Rusnák, ředitel české DIGI TV.

Migrace současných zákazníků na novou platformu si vyžádá investice okolo 300 miliónů Kč, které spotřebují nový hardware, jeho instalace zákazníkům (výměna set top boxu je zdarma) a další aktivity. Jedná se o logisticky náročnou operaci; přes 15 000 individuálních výměn starých set-top boxů za nové bude měsíčně provedeno aparátem více než sta interních techniků DIGI TV a posil, které poskytnou smluvní partneři. Zároveň technik seznámí zákazníky s ovládáním nových set-top boxů a CA Modulů, vymění LNB konvertor, provede kontrolu celého satelitního systému a nabídne případnou výměnu poškozených součástí (paraboly, konzoly či koaxiálního kabelu).  Návštěvu technika a tedy přechod na Novou DIGI TV či zcela novou instalaci služby Nová DIGI TV si lze vyžádat přes klientské centrum či oficiální webové stránky DIGI TV.

Česká DIGI TV zároveň rozvíjí strategii úzké spolupráce se skupinou Slovak Telekom. Oba operátoři využívají částečně společnou technologickou platformu a spojují se při vyjednávání o nákupu sportovních přenosů, kde můžou vzhledem k velikosti česko-slovenského trhu dosáhnout výhodnějších podmínek.

 O DIGI TV

DIGI TV je přední český operátor satelitního televizního vysílání, který na českém trhu působil od roku 2006 jako součást skupiny RCS & RDS. V dubnu letošního roku DIGI TV koupila česká investiční skupina LAMA. DIGI TV si udržuje silnou pozici na poli digitálního vysílání zejména stabilní cenovou politikou, širokou nabídkou a exkluzivními programy. DIGI TV je jediným čistě českým satelitním operátorem na trhu. Všechny daně, včetně daně z příjmu jsou odváděny v ČR.