Finále Ligy mistrů je tady!

29. 5. 2024

Také už vám v hlavě zní známá melodie: „Die Meister, Die Besten, Les grandes équipes, The Champions“? Nejslavnější klubová fotbalová soutěž míří do velkého finále. V něm se střetne Borussia Dortmund s Realem Madrid. Týmy našlapané těmi největšími hvězdami zabojují ve Wembley o legendární „Ušatý pohár“. Očekávaný vrchol sezony budou sledovat stovky milionů lidí po celém světě a nejinak tomu bude i u diváků Telly.

Finále Ligy mistrů je tady!

Real Madrid se v Lize mistrů může pyšnit již čtrnácti vítězstvími a je tedy bezkonkurenčně nejúspěšnějším klubem této soutěže. Cesta do letošního finále ale byla pro Bílý balet velice náročná. Už od začátku Play-off nenarazil Real na slabého soupeře a většinou o jeho postupu rozhodoval jediný gól. Čtvrtfinálový duel proti Manchesteru City dokonce musel dojít až do penaltového rozstřelu.

Borussia Dortmund má na kontě pouze jedno jediné vítězství v Lize mistrů z roku 1997. Navíc v této sezoně skončila v domácí soutěži až na pátém místě. Přesto si cestu do finále dokázala proklestit relativně bez problémů. V tomto ohledu zaujme například semifinálový dvojzápas proti PSG, který westfálský celek zvládl naprosto v pohodě kontrolovat.

Legendy na obou stranách

Samozřejmě můžeme hovořit o hvězdách nastupující generace, jako je Jude Bellingham, Vinicius Jr. Nebo Jadon Sancho. Tento zápas, ale přinese epické rozloučení dvou legendárních fotbalistů a bylo by velkým hříchem se o nich nezmínit. Tím Prvním je Marco Reus. Den před finálovým zápasem oslaví tento dortmundský univerzál 35. narozeniny a dnes je již jasné, že půjde o jeho poslední představení ve žlutočerném dresu. V Borussii strávil neuvěřitelných 12 let a právem je již dnes považován za klubovou legendu.

Neméně velký příběh stojí i za reprezentačním kolegou Marca Reuse Toni Kroosem. Jen o pár měsíců mladší fotbalista se loučí se svým deset let dlouhým angažmá v Realu Madrid. Díky tomu, že kromě Realu působil také v Bayernu Mnichov má na svém kontě hned několik klubových úspěchů včetně vítězství v Lize mistrů.

Kde sledovat finále Ligy mistrů?

Finálový zápas odvysílá 1. června stanice Nova Sport 3. Přímý přenos se zápasovým studiem začne již ve 20:00. Kanál v nabídce Telly je k dispozici majitelům Středního a Velkého balíčku Telly. Přenos si lze také zakoupit prostřednictvím balíčku Sport online již za 300 Kč.