Fotbaloví fanoušci uvidí na Nové DIGI TV další parádní fotbal 

25. 5. 2016

DIGI CZ získala exkluzivní vysílací práva na druhou anglickou ligu. Český satelitní operátor DIGI Czech Republic (DIGI CZ), který provozuje satelitní televizi Nová DIGI TV, rozšíří fotbalovou nabídku o další výjimečnou ligu. K anglické nejvyšší soutěži Premier League pořídil pro své diváky exkluzivní práva i na druhou anglickou ligu Sky Bet Championship. Špičkový profesionální anglický fotbal […]

DIGI CZ získala exkluzivní vysílací práva na druhou anglickou ligu.

Český satelitní operátor DIGI Czech Republic (DIGI CZ), který provozuje satelitní televizi Nová DIGI TV, rozšíří fotbalovou nabídku o další výjimečnou ligu. K anglické nejvyšší soutěži Premier League pořídil pro své diváky exkluzivní práva i na druhou anglickou ligu Sky Bet Championship. Špičkový profesionální anglický fotbal bude se španělskou La Ligou dostupný v České republice výlučně na Nové DIGI TV.

DIGI CZ získala vysílací práva k druhé anglické lize pro Českou republiku a také pro Slovensko na 3 sezóny počínaje nadcházejícím ročníkem 2016/2017. Celkem z ní uvidí diváci 86 atraktivních zápasů. Soutěž, která nese oficiální označení podle sponzora Sky Bet Championship, bývá označována za „nejvíce soutěživou“ fotbalovou ligu světa. Jde v ní o postup do anglické nejvyšší soutěže – Premier League a také o vysokou finanční odměnu pro 3 postupující týmy. První dva týmy postupují přímo, o třetí postupové místo se hraje play off. V něm se utkávají celky, které skončily v základní části na třetím až šestém místě a v sázce je podíl na odměně z částky přesahující 100 milionů liber (3,5 miliardy korun), kterou si rozdělí postupující týmy. I proto se finálovému zápasu play off říká „nejdražší fotbalový zápas na světě“.

Ve Sky Bet Championship hraje 24 celků, mezi nimi velká jména jako Fulham, Cardiff, Queen Park Rangers. Své umění tady předvádějí mladí talentovaní hráči a budoucí fotbalové hvězdy. Má i českou stopu. Letos na jaře se v ní prosadil český reprezentant Jiří Skalák, který s týmem Brightonu bohužel neúspěšně bojoval v play off o postup do nejvyšší Premier League. V týmu Middlesbrough je na hostování z Chelsea další český talent Tomáš Kalas a v týmu FC Reading hraje Matěj Vydra.

Exkluzivní fotbalový trojlístek na Nové DIGI TV
V příští sezóně se mohou diváci v ČR těšit na exkluzivní fotbalový trojlístek, který neuvidí na žádné jiné televizi – dvě nejvyšší profesionální anglické fotbalové soutěže, Premier League a Sky Bet Championschip a k tomu španělská La Liga s momentálně nejsilnějšími evropskými týmy Realem Madrid, Atletikem Madrid, FC Barcelonou nebo Sevillou, která se vítězně utkala ve finále Evropské ligy s anglickým FC Liverpool. „Máme dostatek exkluzivního fotbalu k tomu, abychom uvažovali i o spuštění vlastního sportovního kanálu. Ostatně nevylučujeme ani nákup dalších atraktivních sportovních soutěží,“ říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel DIGI CZ. „V řešení je více variant, nechte se překvapit, podrobnosti určitě brzy zveřejníme.“ dodává Vladimír Rusnák. Na Nové DIGI TV budou samozřejmě dále k vidění i zápasy nejvyšších fotbalových soutěží ve Francii, Itálii, Německu či Portugalsku. Prostřednictvím ČT Sport pak vybraný úterní zápas Ligy Mistrů včetně finále.

Aby exkluzivní sportovní nabídku Nové DIGI TV mohlo sledovat co nejvíce diváků, nabídne DIGI CZ vedle satelitního vysílání již brzy i internetovou televizi s pokročilými funkcemi. Program Nové DIGI TV tak bude dostupný divákům, kteří preferují jeho sledování přes internet prostřednictvím set-top boxu, na mobilních zařízeních, chytrých telefonech, tabletech nebo s využitím příslušné aplikace přímo na televizi.