Jak se vám líbí Nová DIGI TV? Zeptali jsme se v předvánočním průzkumu

6. 1. 2016

K Nové DIGI TV postupně přechází naši diváci již od 1. října 2015. Protože chceme naše služby stále zkvalitňovat, provedli jsme ještě před Vánoci průzkum, který měl odhalit, jak jsou diváci, kteří již přešli, s Novou DIGI spokojeni. Součástí byla i mini soutěž o balíček programů EXTRA na tři měsíce zdarma. Do průzkumu se zapojilo přes 2000 […]

K Nové DIGI TV postupně přechází naši diváci již od 1. října 2015. Protože chceme naše služby stále zkvalitňovat, provedli jsme ještě před Vánoci průzkum, který měl odhalit, jak jsou diváci, kteří již přešli, s Novou DIGI spokojeni. Součástí byla i mini soutěž o balíček programů EXTRA na tři měsíce zdarma. Do průzkumu se zapojilo přes 2000 zákazníků.

V první řadě se zákazníci vyjadřovali k modernizaci DIGI TV, tedy jak se změnila po přechodu ze „staré“ na Novou DIGI. Celkem 92 % dotazovaných si pochvaluje lepší kvalitu a technickou úroveň, s programovou nabídkou i novými set-top boxy je spokojeno 8 z 10 zákazníků. S rozdělením kanálů, včetně těch v HD kvalitě, do jednotlivých programových balíčků, souhlasí 83 % dotazovaných.

Z důvodu zlepšovaní kvality, rozšíření programové nabídky a provádění instalací nových zařízení do všech domácností, které chtějí Novou DIGI TV, se poprvé po devíti letech mírně zvedla cena základního balíčku, kromě něj do nabídky přibyly i prémiové programové balíčky. Dle průzkumu 85 % zákazníků nemá s novou cenou základní nabídky problém a považuje ji za zcela odpovídající kvalitě nové služby.

DIGI TV je vnímána zejména jako sportovní televize. Otázka sledovanosti jednotlivých žánrů však ukázala, že u diváků jsou populární zejména filmové (81 % popularity), sportovní (73 %) a dokumentární pořady (67 %) a na opačném konci žebříčku se umístila televizní erotika, jejíž popularita dosáhla 6 %.
Celkově byl průzkum pro Novou DIGI TV vysoce pozitivní. Tři čtvrtiny dotazovaných se vyjádřily, že by dále doporučily Novou DIGI svým známým či přátelům. Takový úspěch nás samozřejmě velmi těší.
Potěšena jistě bude i desítka výherců tipovací minisoutěže, která byla součástí průzkumu. Jejich jména naleznete už 15. ledna 2016 zde na stránkách DIGI TV a jednotliví výherci budou osobně kontaktováni s oznámením o výhře.