Mistrovství světa v ragby 2023 je tady!

5. 9. 2023

Jeden ze sportovních vrcholů tohoto roku je jednoznačně světový šampionát v ragby. Tvrdý ale na druhé straně férový a gentlemanský sport tentokrát zavítá do Francie a my se můžeme těšit na téměř dva měsíce trvající turnaj. Kdo se řadí mezi největší favority? Jaké stadiony budou hostit zápasy či na jakém kanále můžete tuto prestižní akci sledovat? To vše se dozvíte v tomto článku.

Mistrovství světa v ragby 2023 je tady!

Na vrcholný turnaj se probojovalo celkem 20 zemí. Bohužel naše ragbisty zde neuvidíme, ale i tak se můžeme těšit na skvělá sportovní zážitek. Nebudou zde chybět věhlasní novozélandští „All Blacks“, u kteří se řadí nejen mezi velké favority, ale také mezi celosvětově nejpopulárnější reprezentační týmy. Jejich maorský tanec Haka před každým zápasem se stal legendou. Dalšími horkými kandidáty na titul budou určitě i Francouzi, které požene za úspěchem hlasité domácí publikum. Opomíjet bychom určitě neměli ani účastníky Poháru šesti národů, kde dlouhodobě kromě Francie působí například Anglie, Skotsko, Wales nebo Itálie.

 

Stadiony

Pokud sledujete fotbal budou vám stánky hostící MS v ragby velice povědomé. Hlavním stadionem šampionát je Stade de France v pařížském St. Denis. Jedná o 6. největší stadion na světě, který v nedávné době hostil akce, jako například finále EURO 2016 či finále fotbalové Ligy mistrů. I další stadiony známe dobře z fotbalového prostředí. Utkání uvidíme také na domovském stadionu Olympique Marseille, St. Etienne nebo třeba Lille.

Hlavní stadion šampionátu Stade de France, St. Denis – Paříž
Město Stadion Kapacita
Bordeaux Stade de Bordeaux 42 115
Lille Stade Pierre-Mauroy 50 186
Lyon OL Stadium 59 186
Marseille Stade de Marseille 67 394
Nantes Stade de la Beaujoire 35 322
Nice Stade De Nice 36 178
Saint-Denis Stade De France 81 338
Saint-Etienne Stade Geoffroy-Guichard 41 965
Toulouse Stadium De Toulouse 33 150

Kde sledovat MS v ragby?

Zápasy šampionátu uvidíme na ČT sport stejně, jako tomu bylo na turnaji v roce 2019. Začneme opravdu zostra. Zahajovací zápas totiž obstará domácí Francie a již zmíněný Nový Zéland. Na ten se můžeme těšit v pátek 8. září ve 21:15. Dlouhou cestu za vysněnou trofejí pak zakončíme 28. října.

Buďte u toho s námi!