Na Telly se vrací přenosy Formule 1 a kanály skupiny AMC Networks International

31. 8. 2022

Televizní operátor Telly přidává od 1. září do své nabídky filmové a sportovní kanály společnosti AMC Networks International, které nahrazují dosavadní stanice FilmBox společnosti SPI International. Zákazníci se mohou těšit na přenosy Formule 1, Evropské konferenční ligy UEFA a řadu filmů a seriálů z produkce AMC.

Na Telly se vrací přenosy Formule 1 a kanály skupiny AMC Networks International

Telly rozšiřuje nabídku pořadů o portfolio kanálů společnosti AMC Networks International. Ta zahrnuje kanály Sport1, Sport2, AMC, Film+, Spektrum, Spektrum Home a JimJam.

„Tato nově uzavřená dlouhodobá smlouva s Telly v České republice potvrzuje hodnotu našeho portfolia kanálů a zdůrazňuje trvalou poptávku po našich vyhledávaných sportovních, dramatických, filmových, dokumentárních a dětských pořadech,“ řekl Balázs Hajós, viceprezident pro partnerský prodej AMCNI CNE. „Neustále investujeme do našich sportovních práv, včetně žádaných závodů Formule 1, spolu s místní původní produkcí a předními mezinárodními seriály AMC, jako je Fear the Walking Dead. To umožnilo divákům sledovat ten nejpřitažlivější obsah a odráží se to v rostoucím podílu našeho portfolia na českém trhu. Těšíme se, že v nadcházejících měsících uvedeme v premiéře širokou škálu exkluzivních pořadů,“ uzavřel Balász Hajós.

„Věřím, že díky spolupráci s AMC Networks International se nám podaří ještě více zatraktivnit již tak unikátní portfolio našich sportovních kanálů. Díky bohaté nabídce kanálů skupiny AMC Networks International si navíc na své přijdou nejen sportovní fanoušci, ale i nadšenci do filmů, seriálů, dokumentů i rodiny s dětmi,“ doplnil Vladimír Rusnák, ředitel obsahu a strategie Telly.

Sportovní nadšenci si na Telly budou moci vychutnat živé přenosy závodů Formule 1 a zápasy Evropské konferenční ligy UEFA se Slavií Praha a Slováckem. Hokejoví fanoušci se na podzim mohou těšit na zápasy Ligy mistrů se Spartou Praha, Mountfieldem a Oceláři Třinec a zápasy švédské a švýcarské hokejové ligy. Sportovní nabídku pak doplní házenkářská Liga mistrů EHF, zápasy Ligy národů UEFA Německa, Francie, Anglie, Španělska, Nizozemska a také všechny nadcházející kvalifikační zápasy na EURO 2024, z nichž mnohé budou vysílány exkluzivně pouze na kanále Sport1.

Kromě sportovních přenosů mohou diváci Telly sledovat i původní tituly AMC, jako je Fear the Walking Dead nebo premiéru finálové sezóny Better Call Saul. Milovníky magie zaujme pořad Abrakadabra se současnými českými a světovými kouzelníky na kanále Spektrum. Dětské diváky zase pobaví oblíbené seriály Lokomotiva Tomáš nebo Bing na JimJamu.

Nové kanály skupiny AMC Networks International se objeví v nabídce Telly od 1. 9. 2022 v balíčcích Střední, Velký a Sport a budou k dispozici i zákazníkům na původní DIGI nabídce. Tyto kanály nahradí v nabídce kanály FilmBox od společnosti SPI International, kterým k 31. 8. 2022 skončila platnost vysílacích smluv.