National Geographic vás zve na Setkání s Plutem

12. 7. 2015

Jaké objevy vědci očekávají od sondy New Horizons, až dorazí toto úterý k Plutu? National Geographic Channel vám přináší jedinečné počítačové animace, záběry a fotografie z cesty do vnější oblasti sluneční soustavy. National Geographic Channel připravil hodinový speciální dokument Setkání s Plutem. Na počítačových animacích se diváci dozvědí, co se stane, až se sonda New […]

Jaké objevy vědci očekávají od sondy New Horizons, až dorazí toto úterý k Plutu? National Geographic Channel vám přináší jedinečné počítačové animace, záběry a fotografie z cesty do vnější oblasti sluneční soustavy.

National Geographic Channel připravil hodinový speciální dokument Setkání s Plutem. Na počítačových animacích se diváci dozvědí, co se stane, až se sonda New Horizons přiblíží k Plutu, a co vědci předpokládají, že naleznou při jejím průletu kolem této trpasličí planety. Zmíněné animace podrobně seznámí diváky s trasou sondy k Plutu a se způsobem, jakým bude pořizovat fotografie a zaznamenávat údaje, až dorazí do cíle.

Prostřednictvím jedinečných záběrů poznáte, jak asi krajina na Plutu vypadá a jaká zima na tomto kosmickém tělese podle vědců panuje. Seznamte se s výzvami, kterým teď New Horizons čelí během posledních dnů své cesty. Průvodce pořadem Jason Silva vám také srozumitelně vysvětlí, jak sluneční soustava funguje.

Unikátní dokument Setkání s Plutem sledujte v celosvětové premiéře v úterý 14. 7. 2015 ve 23 hodin na National Geographic Channel. Jason Silva vám dopodrobna představí ambiciózní projekt za 700 milionů dolarů, a to od jeho počátku až dodnes. Obeznámí vás s cestou sondy New Horizons trvající přes devět let, během kterých urazila více než 4 miliardy kilometrů.

National Geographic Channel oslovil přední vědce z Laboratoře aplikované fyziky při Johns Hopkins University, kteří se ve spolupráci s NASA podílejí na realizaci mise, jejímž cílem je prozkoumat neznámé končiny sluneční soustavy, pořídit první fotografie Pluta a zaznamenat první údaje o této trpasličí planetě. Právě ona může být klíčem k rozluštění tajemství o naší galaxii. Celý svět čeká, až nejmodernější planetární sonda New Horizons dokončí své poslání.

Více informací naleznete na: www.natgeotv.com/cz/setkani-s-plutem