Německá fotbalová Bundesliga se vysílá opět v Česku. Fotbaloví fanoušci uvidí další parádní fotbal na DIGI TV.

7. 3. 2018

Český televizní operátor DIGI CZ, provozovatel satelitní i internetové televize DIGI TV, získal exkluzivní práva na vysílání německé fotbalové Bundesligy pro současnou a následující 3 sezóny až do roku 2021. Fotbaloví fanoušci tak na území České republiky budou moci sledovat další špičkové týmy a hráče z německé nejvyšší soutěže.

Český televizní operátor DIGI CZ, provozovatel satelitní i internetové televize DIGI TV, získal exkluzivní práva na vysílání německé fotbalové Bundesligy pro současnou a následující 3 sezóny až do roku 2021. Fotbaloví fanoušci tak na území České republiky budou moci sledovat další špičkové týmy a hráče z německé nejvyšší soutěže.

Vysílání přímých přenosů na DIGI TV odstartuje už tuto neděli v 18 hodin atraktivním zápasem mezi třetí Borusií Dortmund a čtvrtým Eintrachtem Frankfurt. V 17:30 začne na DIGI Sport 2 HD předzápasové studio s hostem, bývalým slovenským reprezentantem Miroslavem Karhanem, který v nejvyšší německé soutěži odehrál přes 200 zápasů.

„Hned v pondělí nabídneme velkou bitvu o záchranu mezi Werderem Brémy a Kozly z FC Köln, ve které uvidíme také české zastoupení. Na soupisce Werderu Brémy jsou Jaroslav Drobný, Theodor Gebre Selassie a také skvělý brankář Jiří Pavlenka. Zápas vysíláme od 20:30 na DIGI Sport 3 HD,“ uvedl Vladimír Rusnák, výkonný ředitel DIGI CZ.

Přenosy z Bundesligy budou diváci moci sledovat v HD kvalitě na stanicích DIGI Sport 2 HD a DIGI Sport 3 HD. Obě sportovní stanice jsou součástí sportovních balíčků DIGI TV – doplňkového balíčku SPORT a samostatného balíčku SPORT PLUS.

DIGI TV je na českém trhu etablovaná jako satelitní televize a internetová televize s kvalitním a exkluzivním sportovním obsahem, jakým jsou například fotbalové zápasy anglické Premier League, španělské La Ligy, tenisové turnaje ATP apod. „Průběžně sledujeme a vyhodnocujeme zájem našich sportovních fanoušků a snažíme se přinášet program podle jejich přání,“ vysvětlil Vladimír Rusnák. „Na českém televizním trhu od loňského podzimu Bundesliga chyběla. V nedávném diváckém průzkumu jsme si ověřili silný zájem našich diváků o německou fotbalovou ligu a jsme rádi, že jejím příznivcům žádané fotbalové přenosy nyní můžeme skutečně poskytnout,“ dodal k zakoupení exkluzivních vysílacích práv Vladimír Rusnák.

Bundesliga je dalším fotbalovým bonbónkem a spolu s anglickou Premier League a španělskou La Ligou na DIGI TV přináší českým divákům skvělé zážitky z nejlepších ligových soutěží v Evropě.

Bundesliga

Nejvyšší německá fotbalová soutěž, vlastním názvem Bundesliga, byla založena 28. července 1962. Působí zde celkem 18 týmů. Tři nejlepší vždy postupují do Ligy mistrů, čtvrtý tým v pořadí pak do jejího 4. předkola. V pořadí pátý a šestý tým hraje Evropskou ligu. Bundesliga je nejnavštěvovanější fotbalovou ligou na světě.

Nejslavnějším klubem v Bundeslize je bezesporu Bayern Mnichov. Tento hvězdný klub, který hraje pravidelně i v Lize Mistrů, získal v Německu již 27 titulů. Tým se pyšní i 5 poháry z Ligy Mistrů, poslední získal v sezóně 2012/2013.

V nejvyšší německé fotbalové soutěži působí řada hvězd světového formátu. Jedním z nejlepších hráčů je polský Robert Lewandowski, útočník s perfektní technikou, který střílí fantastické góly. Lewandowski hraje za Bayern Mnichov, do kterého přestoupil v roce 2014 a za tu dobu se stihl dostat již do první desítky nejlepších kanonýrů Bundesligy. Stalo se tak nedávno, když vstřelil svou 166. branku, teprve ve 242. zápase za Bayern. Mezi skutečné hvězdy bychom mohli zařadit i záložníka Jamese Rodrigueze. Ten hostuje až do konce června 2019 v Bayernu z jeho domovského klubu Real Madrid.

Z českého pohledu je nejzajímavějším klubem Werder Brémy. V jeho sestavě jsou: Jaroslav Drobný, Theodor Gebre Selassie, ale především skvělý brankář Jiří Pavlenka. Za TSG 1899 Hoffenheim pak hraje bývalý sparťan Pavel Kadeřábek. Za tým Herthu Berlín kope záložník Vladimír Darida a v Augsburgu Jiří Morávek, který se v lednu upsal ke kontraktu až do června 2020.