Nová DIGI TV upravuje programovou nabídku

2. 3. 2016

Společnost DIGI CZ, provozovatel populární satelitní služby Nová DIGI TV, mění skladbu programových balíčků. Opatření souvisí s nedávnou akvizicí exkluzivních vysílacích práv na dvě z nejslavnějších fotbalových soutěží světa – anglické Premier League a španělské La Ligy.  „Služba Nová DIGI TV se z velké míry zaměřuje na sportovní fanoušky. Je proto logické, že se jim snažíme vyjít vstříc. […]

Společnost DIGI CZ, provozovatel populární satelitní služby Nová DIGI TV, mění skladbu programových balíčků. Opatření souvisí s nedávnou akvizicí exkluzivních vysílacích práv na dvě z nejslavnějších fotbalových soutěží světa – anglické Premier League a španělské La Ligy.

 Služba Nová DIGI TV se z velké míry zaměřuje na sportovní fanoušky. Je proto logické, že se jim snažíme vyjít vstříc. Vytvořením samostatného balíčku programů SPORT umožníme nejen jim,
ale i všem ostatním divákům lépe si přizpůsobit programovou nabídku podle jejich potřeb,“
vysvětluje výkonný ředitel DIGI CZ Vladimír Rusnák.

 Stávající zákazníci o své současné balíčky za původní cenu nepřijdou

Chystané změny se nijak nedotknou stávajících zákazníků Nové DIGI TV a ani zákazníků, kteří si Novou DIGI TV objednali do konce února 2016, pokud se sami nerozhodnou přejít na novou strukturu programové nabídky. V případě, že zákazník již před 1. březnem měl smlouvu na dobu určitou nebo závazně objednanou Novou DIGI TV (přičemž v takovém případě samozřejmě migrace na Novou DIGI TV proběhne až po 1. 3. 2016 v termínu, který byl se zákazníkem sjednán podle kapacitních možností na straně DIGI CZ), zůstane mu služba v původním nastavení za nezměněnou cenu. Zachovány mu zůstanou v rámci jeho základního a extra balíčku i exkluzivní programy DIGI Sport 1 a 2 obsahující zejména anglickou Premier League.  

Nová programová nabídka Nové DIGI TV s balíčkem SPORT 

Pro nové zákazníky či ty klienty, kteří si přejí programovou nabídku změnit, se však uspořádání balíčků k 1. březnu 2016 mění následovně.

Nová DIGI TV dosud nabízela balíčky ZÁKLADNÍ, EXTRA, HBO a MAXI. ZÁKLADNÍ balíček v upravené podobě za cenu 299 Kč nabídne 70 kanálů (z toho 12 v HD). Součástí základního balíčku do konce aktuální fotbalové sezóny 2015/2016 zůstane vysílání Premier League. Sportovní stanice Digisport 1 a 2, na kterých se anglická liga vysílá, budou ze základní nabídky vyřazeny až 15. 5. 2016. Sportovní nabídku v základním balíčku však nově doplní dva jiné sportovně zaměřené kanály.

Změny se dotknou také nadstavbového balíčku EXTRA. Za sníženou cenu 99 Kč (původně 199 Kč) korun nabídne 18 kvalitních kanálů zaměřených na filmy, dokumenty, pořady životního stylu, hudbu či erotiku. Oproti současnému stavu nebude obsahovat sportovní kanály. Zákazníci, které sport příliš nezajímá, tak budou sledovat své oblíbené pořady za polovinu dřívější ceny.

Nově je do nabídky zařazen nadstavbový balíček SPORT za cenu 299 Kč. Po omezenou dobu mohou stávající zákazníci DIGI TV pořídit balíček SPORT se slevou 33 % za akční promo cenu 199 Kč. Sportovní balíček sestává ze sportovních kanálů obsažených původně v balíčku EXTRA (Sport 1 HD, Sport2 HD, Arena Sport 1, Golf Channel) a kanálů DIGI Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a 4.

Balíček HBO a HBO GO se nemění. Balíček MAXI bude obsahovat kompletní nabídku 100 programů Nové DIGI TV včetně nově zařazených sportovních kanálů DIGI Sport 3 HD a DIGI Sport 4. Zákazník za něj zaplatí první tři měsíce 699 Kč, od čtvrtého pak 899 Kč. 

V budoucnu bude možné objednat sport samostatně

V nabídce Nové DIGI TV hraje ústřední roli ZÁKLADNÍ balíček. Ten byl doposud nezbytným základem pro všechny zákazníky a k němu si podle svého uvážení mohli vybrat z nabídky balíčků nadstavbových. S ohledem na sportovní diváky Nová DIGI TV chystá v blízké budoucnosti nový balíček s pracovním názvem SPORT PLUS, který bude možné zakoupit samostatně.

Balíček SPORT PLUS se stane součástí nabídky spolu s plánovaným zahájením provozu internetové televize ve 2. čtvrtletí 2016. Výsledkem bude možnost příjmu Nové DIGI TV i na set-top boxech (satelitních i set-top-boxech přijímajících signál přes internet), chytrých telefonech, tabletech a osobních počítačích. Ocení jej tedy i diváci, kteří nemohou či nechtějí mít doma satelit, ale přesto je zajímá exkluzivní sportovní vysílání Nové DIGI TV. V případě kvalitního připojení na internet můžou totiž obsah do své televize přijímat i jeho prostřednictvím.

Podrobnosti a úplný přehled stanic, které obsahují jednotlivé balíčky, najdete na telly.cz .

O DIGI CZ

DIGI CZ je přední český operátor satelitního televizního vysílání, který na českém trhu působí od roku 2006 pod obchodní značkou DIGI TV a od října 2015 pod obchodní značkou Nová DIGI TV. V dubnu 2015 DIGI CZ koupila česká investiční skupina LAMA ENERGY GROUP. DIGI CZ si udržuje silnou pozici na poli digitálního vysílání zejména stabilní cenovou politikou, širokou nabídkou a exkluzivními programy. DIGI CZ je jediným čistě českým satelitním operátorem na trhu. Všechny daně, včetně daně z příjmu, jsou odváděny v ČR.