Poslední letošní evropský závod F1 v Monze by mohl přepsat statistiky sledovanosti

9. 9. 2022

Nadcházející víkend v kolotoči Formule 1 patří slavnému závodnímu okruhu v italské Monze. Kompletní program včetně pátečních tréninků, sobotní kvalifikace a nedělního závodu uvidí diváci kanálu Sport1 živě a s českým komentářem. Královská třída formulí je u tuzemských diváků oblíbená, při posledním závodě v Nizozemsku šlo po tenise o druhý nejsledovanější sportovní pořad.

Poslední letošní evropský závod F1 v Monze by mohl přepsat statistiky sledovanosti

Velké cena Itálie ukončí po Belgii a Nizozemsku sérii evropských závodů Formule 1. Televizní přenos pokrývá veškerý program Velké ceny Itálie a startuje už v pátek dvěma tréninky v 14:00 a 17:00. Oba lze v přímém přenosu sledovat na stanici Sport1.

Třetí trénink začíná v sobotu v 13:00, kvalifikace se pak jede od 16:00, opět v přímém přenosu na stanici Sport 1 s českým komentářem. Vrcholem závodního víkendu je pak samotný nedělní závod od 15:00 hodin. Balíček Sport Online, jehož součástí je i kanál Sport1 si můžete zakoupit snadno na pár kliknutí již od 200 Kč na stránce telly.cz/sport.

Na šestnáctý letošní podnik F1 by podle organizátorů v průběhu celého víkendu mělo zavítat přes 300 tisíc fanoušků. Max Verstappen, který letos mimochodem vyhrál deset z letošních patnácti závodů, na náročném okruhu v Monze nikdy nestál na stupních vítězů.

A ikonický okruh letos slaví významné jubileum – „kulaté“ 100. narozeniny. Nejenom kvůli tomu se na Autodromo Nazionale Monza očekává mimořádná podívaná. Domácí stáj Ferrari si dokonce připravila speciální žluté prvky na svých rudých monopostech.

„Závod F1 v Nizozemsku zkraje září byl dle našich statistik druhým nejsledovanějším sportem, hned po tenisovém grandslamu US Open. Věříme, že závody formulí na ikonickém okruhu v Monze si nenechá ujít většina motoristických fanoušků a společně s fotbalovými přenosy půjde o nejsledovanější sportovní události nadcházejícího víkendu,“ soudí ředitel marketingu televize Telly Jan Schöppel.