Poslední říjnový víkend budou všichni diváci Nové DIGI TV i DIGI2GO moci volně sledovat kanál HBO HD

24. 10. 2016

Společnost DIGI CZ v spolupráci se společností HBO Europe o víkendu v době od 29. října v 6.00 až do 31. října v 6.00 volně zpřístupní vysílání kanálu HBO HD v Česku pro diváky satelitní Nové DIGI TV i internetové televize DIGI2GO. Vrcholem televizní sezony na HBO HD se má stát osmidílné kriminální drama Pustina, které vzniklo v české […]

Společnost DIGI CZ v spolupráci se společností HBO Europe o víkendu v době od 29. října v 6.00 až do 31. října v 6.00 volně zpřístupní vysílání kanálu HBO HD v Česku pro diváky satelitní Nové DIGI TV i internetové televize DIGI2GO.

Vrcholem televizní sezony na HBO HD se má stát osmidílné kriminální drama Pustina, které vzniklo v české produkci pod režisérskou taktovkou Ivana Zachariáše a Alice Nellis. Není bez zajímavosti, že dílo vzniklo podle scénáře Štěpána Hulíka, který pro HBO napsal také pozoruhodnou minisérii Hořící keř. V dramatu se představí přední čeští herci jako Zuzana Stivínová, Jaroslav Duškek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Eva Holubová, Štěpán Benoni, Honza Cina a další. Premiéra první části série Pustina připadá na 30. října ve 20.00. Další divácky atraktivní televizní premiérou během zmiňovaného víkendu bude i uvedení českého filmu Polednice, který je na programu hned po první části Pustiny, tedy ve 21.00.

Při příležitosti premiéry série Pustina společnost DIGI CZ ve spolupráci s HBO Europe zpřístupní o víkendu 29. října od 6:00 až 31. října do 6:00 ráno vysílání kanálu HBO HD všem divákům satelitní Nové DIGI TV i internetové DIGI2GO, bez ohledu na to, jaké mají předplacené programové balíčky. Ke sledování kanálu HBO HD ve zmiňovaném časovém rozmezí tedy není nutné mít předplacený doplňkový balíček HBO nebo programový balíček MAXI.

O SERIÁLU PUSTINA

SYNOPSE
_MG_0206Zločin, který rozhodujícím způsobem zasáhne do životů všech zúčastněných, stojí na počátku dramatické minisérie HBO Europe, Pustina. Když se starostka severočeské vesnice, Hana Sikorová, ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti nabízející obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů postavených na ložiscích hnědého uhlí, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu po letech mírumilovného soužití s ostatními přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se pod vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář. Objasňování záhady příběh rozvětvuje do několika prolínajících se dějových linií, gradujících do nečekaných souvislostí.

ZÁKLADNÍ INFO
Premiéra: 30. října 2016 na HBO a HBO GO_MG_9795
HBO GO nabídne registrovaným uživatelům vždy jednu epizodu dopředu, tzn. v premiérový den 30/10 budou na HBO GO k dispozici epizody 1 a 2.
Stopáž: 8 x cca 55 min. žánr: kriminální drama
TVŮRCI
_MG_0702Režie: Ivan Zachariáš, Alice Nellis
Scénář: Štěpán Hulík
Kameraman: Štěpán Kučera, Matěj Cibulka Architekt: Milan Býček
Hudba: David Boulter
Zvuk: Jakub čech, Pavel Rejholec Střih: Filip Malásek, Vladimír Barák Výtvarník kostýmů: Simona Rybáková Umělecký maskér: Milan Vlček Casting: Madla Zachariášová
Producent HBO Europe: Tereza Polachová, Antony Root Dramaturg HBO Europe: Steve Matthews
Producenti Nutprodukce: Pavla Janoušková Kubečková, Tomáš Hrubý
Výkonný producent Etamp: Jan Bílek

HERCI
_MG_7941Zuzana Stivínová – Hana
Jaroslav Dušek – Karel
Eliška Křenková – Klára
Leoš Noha – Rajner
Jan Cina – Lukáš
Štěpán Benoni – Adam
Eva Holubová – Vašíčková
Miroslav Vladyka – Vašíček
Ctirad Gotz – Mikulík
Oldřich Vlach – Tovaryš
Martin Sitta – Abrham
Petra Špalková – Masařová
Zdena Hadrbolcová – Tovaryšová
Anita Krausová – Lucka
a další

O HBO PRODUKCI
_MG_0003Společnost HBO Europe s minisérií Pustina významným způsobem navazuje na trend tzv. quality TV, který ve Střední Evropě ustanovila úspěšnými počiny Terapie, Hořící keř, Až po uši a Mamon. Velkolepě zpracovaný příběh, v němž se mísí společenská kritika, psychologické drama a napínavý thriller, je koncipován tak, aby vtáhl diváky ke sledování přesvědčivě napsaných postav a dějových linií, které se komplexně propojují v rámci osmihodinového vyprávění. Unikátní podobu minisérii dodává originální audiovizuální zpracování, dalece převyšující standardy televizní tvorby, které vytváří vtahující atmosféru a obrazově i zvukově působivé momenty.

OHLASY
„Depka světových kvalit“ – Filip Olšovský, Týždeň
„Bude to televizní událost sezony“ – Karel Och, MFF Karlovy Vary
„HBO dává lekci v televizní tvorbě. První díly Pustiny ukazují, že vznikl výjimečný seriál.” – Martin Svoboda, aktuálně.cz