Premier League od nové sezóny 2016/2017 v ČR pouze u Nové DIGI TV

11. 4. 2016

Od sezóny 2016/2017 budou zápasy Premier League v ČR k vidění pouze pro zákazníky Nové DIGI TV Probíhající ročník anglické fotbalové Premier League (PL) skýtá i několik kol před koncem napínavou podívanou, ve které se ukazuje, že mezi špičku ostrovní kopané může proniknout i zdánlivý outsider. Vítěz ročníku zůstává nejistý. Naopak jisté je, kde budou čeští fanoušci […]

Od sezóny 2016/2017 budou zápasy Premier League v ČR k vidění pouze pro zákazníky Nové DIGI TV

Probíhající ročník anglické fotbalové Premier League (PL) skýtá i několik kol před koncem napínavou podívanou, ve které se ukazuje, že mezi špičku ostrovní kopané může proniknout i zdánlivý outsider. Vítěz ročníku zůstává nejistý. Naopak jisté je, kde budou čeští fanoušci PL od příští sezóny sledovat. Zápasy PL naladíte od srpna 2016 již pouze na satelitní televizi Nová DIGI TV, která vlastní exkluzivní práva na jejich vysílání pro ČR a opakovaně potvrzuje, že je nebude s nikým dalším sdílet. Na žádné konkurenční televizi český divák zápasy PL neuvidí.

„U letošní končící sezóny se DIGI TV ještě dělila o vysílací práva na anglickou ligu s jednou konkurenční televizí,“ uvedl Vladimír Rusnák, výkonný ředitel DIGI CZ. „Pro následující sezóny jsme si zajistili práva výhradně pro sebe a nepočítáme s tím, že bychom je s kýmkoli dalším sdíleli,“ doplnil Vladimír Rusnák. Od sezóny 2016/2017 a po následující dvě sezóny (2017/2018 a 2018/2019), má společnost DIGI CZ, provozovatel satelitní televize Nová DIGI TV, plnou exkluzivitu na vysílání PL. V praxi nebude moci nikdo jiný Premier League v České republice vysílat, a to na žádné platformě.

Kromě PL má DIGI CZ exkluzivitu i na španělskou nejvyšší fotbalovou soutěž La Liga. Vedle toho vysílá i zápasy nejvyšších fotbalových soutěží ve Francii, Itálii, Německu či Skotsku.  Nová DIGI TV dělá vše pro to, aby nabídla svým divákům exkluzivní a atraktivní sportovní program, který je zahrnut v základní nabídce nebo v programovém balíčku SPORT. 

O DIGI CZ

DIGI CZ je přední český operátor satelitního televizního vysílání, který na českém trhu působí od roku 2006 pod obchodní značkou DIGI TV a od října 2015 pod obchodní značkou Nová DIGI TV. V dubnu 2015 DIGI CZ koupila česká investiční skupina LAMA ENERGY GROUP. DIGI CZ si udržuje silnou pozici na poli digitálního vysílání zejména stabilní cenovou politikou, širokou nabídkou a exkluzivními programy. DIGI CZ je jediným čistě českým satelitním operátorem na trhu. Všechny daně, včetně daně z příjmu, jsou odváděny v ČR.