Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Divoká Evropa

Divoká Evropa 80 %

Orig. název: Wild Europe

Žánr: Dokumentární
Rok: 2005
Země původu: Velká Británie, Rakousko, Německo
Délka: 4 min
Herci: Sean Pertwee

Cesta od zrození kontinentu až po současnost. Poznejte příběh Evropy od zrození kontinentu až po současné dny. Impozantní cesta zpět o 3 biliony let zpět, skrz tropické bažiny a dobu ledovou, mezi civilizacemi a revolucemi.Jednotlivé díly:1. Zrození světadílů (Genesis) – V prvním dílu čtyřdílného seriálu o evropské přírodě se seznámíme s geologickými dějinami kontinentu a odhalíme stopy, které po sobě zanechaly přírodní děje, utvářející dnešní podobu evropské krajiny a přírody. Společně s tvůrci dokumentu se vypravíme 60 miliónů let nazpět časem, abychom spatřili Oxford obydlený dinosaury, pohoří Jura zaplavené tropickým oceánem a Petrohrad pohřbený pod písečnými dunami, a nakonec byli svědky nejvelkolepější geologické události v dějinách Evropy, zrození Alp a Středozemního moře.2. V zajetí ledu (Ice Ages) – Druhý díl seriálu vypráví o dramatických klimatických změnách, jimiž Evropa prošla v průběhu posledních dvou miliónů let svého vývoje. V dobách ledových si ledovce o tloušťce dvou kilometrů prorazily cestu napříč kontinentem až k Londýnu, Amsterdamu a Berlínu. Mamuti se procházeli na území Severního moře a lvi a hroši se potulovali na Trafalgarském náměstí. A pak, krátce před koncem poslední doby ledové, se v Evropě objevili naši předci.3. Zkrocení divočiny (Taming the Wild) – V průběhu posledních 10 000 let se Evropa porostlá panenskými hvozdy proměnila ve vyšlechtěnou kulturní krajinu a získala podobu, jakou má dnes. Lidská civilizace se rychle šířila napříč světadílem a všude zanechávala své stopy. Zvířata byla domestikována, objevily se první hospodářské plodiny, lesy byly vymýceny a naleziště nerostných surovin se staly příčinou válek. V třetím díle seriálu o evropské přírodě si položíme otázku, jak se s těmito převratnými změnami vyrovnala evropská divočina, a jaký dopad měly na nás samotné.4. Nové milénium (A New Millennium) – V Evropě dnes žije přibližně sedm set třicet miliónů lidí. Jak se příroda vyrovnává s nároky moderní civilizace? Kdo vyšel z boje člověka s přírodou jako vítěz a kdo jako poražený? Jak se snažíme poničené přírodě pomoci? Jak řešit problémy způsobené rozšířením cizokrajných rostlinných a živočišných druhů? Jak se Evropa vyrovná se svým stále nevypočitatelnějším klimatem? Čtvrtý díl seriálu o evropské přírodě se snaží najít odpovědět na množství palčivých otázek, bez jejichž zodpovězení je harmonický rozvoj „starého“ kontinentu nemyslitelný.

Vyzkoušejte až na měsíc zdarma

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma.

Tip: 14 denní zkušební období si můžete zdarma prodloužit o další 2 týdny. Stačí nám vyplnit dotazník, který vám na konci zkušebního období zašleme. Automaticky si tak aktivujete dalších 14 dní zábavy zdarma.

Upozornění: Kanál Premier Sport s přenosy UFC a Premier League není součástí balíčku Střední. Pokud si přejete sledovat sportovní přenosy, zakupte si balíček Sport online a můžete fandit ihned.