Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Divoká Evropa

Divoká Evropa Logo ČSFD 80 %

Orig. název: Wild Europe

Žánr: Dokumentární
Rok: 2005
Země původu: Velká Británie, Rakousko, Německo
Délka: 4 min
Herci: Sean Pertwee

Cesta od zrození kontinentu až po současnost. Poznejte příběh Evropy od zrození kontinentu až po současné dny. Impozantní cesta zpět o 3 biliony let zpět, skrz tropické bažiny a dobu ledovou, mezi civilizacemi a revolucemi.Jednotlivé díly:1. Zrození světadílů (Genesis) – V prvním dílu čtyřdílného seriálu o evropské přírodě se seznámíme s geologickými dějinami kontinentu a odhalíme stopy, které po sobě zanechaly přírodní děje, utvářející dnešní podobu evropské krajiny a přírody. Společně s tvůrci dokumentu se vypravíme 60 miliónů let nazpět časem, abychom spatřili Oxford obydlený dinosaury, pohoří Jura zaplavené tropickým oceánem a Petrohrad pohřbený pod písečnými dunami, a nakonec byli svědky nejvelkolepější geologické události v dějinách Evropy, zrození Alp a Středozemního moře.2. V zajetí ledu (Ice Ages) – Druhý díl seriálu vypráví o dramatických klimatických změnách, jimiž Evropa prošla v průběhu posledních dvou miliónů let svého vývoje. V dobách ledových si ledovce o tloušťce dvou kilometrů prorazily cestu napříč kontinentem až k Londýnu, Amsterdamu a Berlínu. Mamuti se procházeli na území Severního moře a lvi a hroši se potulovali na Trafalgarském náměstí. A pak, krátce před koncem poslední doby ledové, se v Evropě objevili naši předci.3. Zkrocení divočiny (Taming the Wild) – V průběhu posledních 10 000 let se Evropa porostlá panenskými hvozdy proměnila ve vyšlechtěnou kulturní krajinu a získala podobu, jakou má dnes. Lidská civilizace se rychle šířila napříč světadílem a všude zanechávala své stopy. Zvířata byla domestikována, objevily se první hospodářské plodiny, lesy byly vymýceny a naleziště nerostných surovin se staly příčinou válek. V třetím díle seriálu o evropské přírodě si položíme otázku, jak se s těmito převratnými změnami vyrovnala evropská divočina, a jaký dopad měly na nás samotné.4. Nové milénium (A New Millennium) – V Evropě dnes žije přibližně sedm set třicet miliónů lidí. Jak se příroda vyrovnává s nároky moderní civilizace? Kdo vyšel z boje člověka s přírodou jako vítěz a kdo jako poražený? Jak se snažíme poničené přírodě pomoci? Jak řešit problémy způsobené rozšířením cizokrajných rostlinných a živočišných druhů? Jak se Evropa vyrovná se svým stále nevypočitatelnějším klimatem? Čtvrtý díl seriálu o evropské přírodě se snaží najít odpovědět na množství palčivých otázek, bez jejichž zodpovězení je harmonický rozvoj „starého“ kontinentu nemyslitelný.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.