Programová nabídka Telly

NBA

NBA

Žánr: Sportovní

NBA je zkratka pro National Basketball Association, česky Národní basketbalovou asociaci, což je nejvyšší basketbalová liga v Severní Americe. Obecně je tato soutěž považována za nejprestižnější a nejvýraznější na celém světě. Byla založena roku 1946 v New Yorku a původně zahrnovala jen 11 týmů. První zápas v rámci NBA se odehrál 1. listopadu roku 1946 v Torontu.

Struktura této soutěže je od začátku stále stejná. Dělí na Západní konferenci (Western Conference) a Východní konferenci (Eastern Conference), kdy je každá z nich postavena ze tří divizí po pěti družstvech.

Kde sledovat NBA?

Nalaďte si naše kanály Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4! Tyto kanály obsahují balíčky Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

o 43 % výhodnější (12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

o 52 % výhodnější (10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Jaká jsou pravidla NBA?

Hraje se 1×10 minut čistého času, nebo do dosažení 21 bodů. Pokud se utkání hraje na hrubý čas, jsou limity 10 minut nebo 10 bodů, 15 minut nebo 15 bodů, 21 minut nebo 21 bodů.

Bodů hráči dosáhnou tím, že dají koš. Koš, který hráč hodí ze střední nebo blízké vzdálenosti je hodnocen dvěma body. Pokud dá hráč koš zpoza trojkového oblouku, získává jeho tým 3 body. Může také dojít na trestný hod, který následuje po faulu. Tomuto hodu se říká slangově šestka, nicméně je jen za jeden bod.

Zajímavosti o NBA

Rekordy v NBA

Za jednoho z nejznámějších rekordmanů v historii NBA je považován Wilt Chamberlain. Za svých 1 045 zápasů nastřílel celkem 31 419 bodů. Jeho průměr tak byl 30, 06 bodů za zápas. Trumfl ho jen Michael Jordan s průměrem 30, 12 bodů. Nicméně Chamberlain dokázal jako jediný hráč v NBA nastřílet 100 bodů za jediný zápas. Nejvyšším hráčem v historii byl pak Manute Bol, který měřil 231 centimetrů! Stejně velký je i Gheorghe Mureșan.

Ikona NBA jménem Michael Jordan

Když se řekne NBA, většině z nás se vybaví jedno zásadní jméno, kterým je právě Michael Jordan. V NBA hrál za tým Chicago Bulls a nosil na svém dresu číslo 23. Za svou kariéru stihl nastřádat jmění ve výši 1,6 miliard dolarů a je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob.

Život Michaela Jordana se točil převážně kolem basketbalu, stihl se ale také dvakrát oženit a má celkem 5 dětí – Jasmine Mickael, Jeffrey, Marcus, Ysabel a Victoria. Kromě toho si zahrál i v několika reklamách, seriálech či filmech, žádný z nich mu ale nepřinesl ani zdaleka takovou slávu jako právě basketbal. V roce 2000 se stal spolumajitelem klubu Washingtin Wizards a o tři roky později definitivně ukončil svou basketbalovou kariéru. I přesto je držitelem dvou rekordů – kariérní sezónní průměr a nejvíce bodů v utkání playoff.

Češi v NBA

Zápasy v NBA si za celou historii soutěže mohla zahrát jen hrstka Čechů. Patří mezi ně hráči Jiří Zídek, který hrál v letech 1995 – 1998, a to za Charlotte Hornets, Denver Nuggets a Seattle SuperSonics. Jiří Welsch, který zde byl aktivním mezi roky 2002 a 2006, Jan Veselý v letech 2011 – 2014 a rozehrávač Tomáš Satoranský, který je se svou výškou 201 centimetrů aktivní od roku 2016 dodnes. Začínal za Wahington Wiards a v roce 2019 podepsal smlouvu s týmem Chicago Bulls. Za tento přestup dostal 242 milionů korun, a stal se tak nejlépe placeným českým sportovcem. Za zmínku stojí také jméno Vít Krejčí, který byl draftován v listopadu roku 2020.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarma



Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.