Programová nabídka Telly

NHL

NHL

Žánr: Sportovní

NHL je zkratka pro National Hockey League, česky Národní hokejovou ligu, což je nejprestižnější soutěž v ledním hokeji na světě. Účastní se jí kluby ze Spojených států a Kanady, celkem ji hraje 32 týmů. NHL je rozdělena do dvou konferencí, východní a západní, obě jsou pak ještě rozděleny na dvě divize. Nejnovějším týmem v NHL je Seattle Kraken, který se do soutěže připojil v sezoně 2021/2022.

Každá sezóna NHL se dělí na dvě části. V první, jinak také základní, odehraje každé mužstvo 82 zápasů. Poté následuje kolo druhé, tzv. play off, kam postupuje 12 nejlepších týmů (z každé divize 3 nejlepší) a ty doplňují držitelé tzv. divokých karet (další dva nejlepší týmy z každé konference podle počtu bodů). V play off se hraje na 4 vítězné zápasy. Ve finále konferencí se pak hraje o Stanley Cup. 

Stanley Cup je ikonickou trofejí pro vítěze NHL od roku 1926. Za tu dobu si získal i mnoho přízvisek jako třeba Svatý grál, Ten pohár nebo Pohár Lorda Stenleyho. Zajímavostí je, že v NHL koluje mezi vítěznými týmy stále původní trofej.

Kde sledovat NHL?

Nalaďte si naše kanály Nova Sport 1Nova Sport 2! Tyto kanály obsahují balíčky Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Mezi české držitele této prestižní trofeje patří za posledních deset let Jan Rutta a Ondřej Palát, kteří Stanley Cup získali v roce 2020 za klub Tampa Bay Lightning. Ondřej Palát si stejný triumf zopakoval i v roce 2021. V roce 2018 to byli Jakub Vrána a Michal Kempný z klubu Washington Capitals, za Chicago Blackhawks v roce 2013 Michal Rozsíval a Michael Frolík a v roce 2011 David Krejčí a Tomáš Kaberle za Boston Bruins. 

Zajímavosti o NHL

Legendární Dominik Hašek a Jaromír Jágr

Pokud bychom měli jmenovat dva hráče, kteří s českým hokejem rezonují nejvíce, byl by to jistě gólman Dominik Hašek a Jaromír Jágr s ikonickou 68 na dresu. 

Dominik Hašek přezdívaný Dominátor začal hrát hokej ve svých šesti letech. V roce 2012 ho časopis The Hockey News vyhlásil nejlepším evropským hokejistou v historii NHL. V roce 2017 byl u příležitosti 100. výročí NHL jmenován jedním ze 100 nejlepších hráčů v historii ligy. Několikrát vyhrál českou anketu Zlatá hokejka, stal se vítězem ankety Hokejista století a v roce 2008 byl uveden do Síně slávy českého hokeje. V roce 2014 byl uveden do Hokejové síně slávy v Torontu a o rok později do Síně slávy IIHF (International Ice Hockey Federation). 

Jaromír Jágr je útočník, který našel své útočiště v kubu Rytíři Kladno. V tom začínal a následně se po letech stal i jeho většinovým majitelem. Během své hokejové kariéry působil v mnoha amerických i kanadských klubech, a díky svým nadstandardním výkonům v NHL zápasech se zařadil mezi nejlepší hokejové hráče všech dob, navíc je brán jako nejlepší evropský hráč v NHL. V roce 2005 vyhrál všechny tři hlavní hokejové soutěže – Stanley Cup, olympijské hry i mistrovství světa. Roku 2008 byl uveden do Síně slávy českého hokeje. 

Další české hvězdy světového hokeje 

Samozřejmě nelze opomenout ani hráče, jako je Jakub Voráček, který v červenci 2015 prodloužil smlouvu s Philadelphia Flyer na dalších osm let, za což získal 66 milionů dolarů, a stal se tak jedním z deseti nejlépe vydělávajících hokejistů v NHL. Dále pak také Jakub Vrána, útočník momentálně hrající za tým Detroit Red Wings, Patrik Eliáš, který má na svém kontě více než 1 000 bodů, a je tak druhý v pořadí kanadského bodování českých hráčů v NHL, nebo Tomáš Hertl, Petr Mazánek či Filip Hronek, kteří velkou měrou přispěli k úspěchům jak českého, tak i světového hokeje. 

Hokejový rekordman Wayne Gretzky 

Wayne Gretzky je bývalý kanadský hokejista a současná hokejová legenda. V NHL odehrál 20 sezón, vystřídal 4 kluby a vysloužil si přezdívku „The Great One“ (Ten nejlepší). Za svou kariéru nasbíral v NHL nejvyšší počet bodů – 2 857 i asistencí – 1963 a také nastřílel nejvíce gólů – 894. Právem je označován za nejlepšího hráče všech dob a roku 2017 byl vybrán jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie NHL. 

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.