Programová nabídka Telly

NHL

Žánr: Sportovní

NHL je zkratka pro National Hockey League, česky Národní hokejovou ligu, což je nejprestižnější soutěž v ledním hokeji na světě. Účastní se jí kluby ze Spojených států a Kanady, celkem ji hraje 32 týmů. NHL je rozdělena do dvou konferencí, východní a západní, obě jsou pak ještě rozděleny na dvě divize. Nejnovějším týmem v NHL je Seattle Kraken, který se do soutěže připojil v sezoně 2021/2022.

Každá sezóna NHL se dělí na dvě části. V první, jinak také základní, odehraje každé mužstvo 82 zápasů. Poté následuje kolo druhé, tzv. play off, kam postupuje 12 nejlepších týmů (z každé divize 3 nejlepší) a ty doplňují držitelé tzv. divokých karet (další dva nejlepší týmy z každé konference podle počtu bodů). V play off se hraje na 4 vítězné zápasy. Ve finále konferencí se pak hraje o Stanley Cup. 

Stanley Cup je ikonickou trofejí pro vítěze NHL od roku 1926. Za tu dobu si získal i mnoho přízvisek jako třeba Svatý grál, Ten pohár nebo Pohár Lorda Stenleyho. Zajímavostí je, že v NHL koluje mezi vítěznými týmy stále původní trofej.

Kde sledovat NHL?

Nalaďte si naše kanály Nova Sport 1Nova Sport 2! Tyto kanály obsahují balíčky Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(14,30 Kč za 1 den)
200 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(8,30 Kč za 1 den)
250 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(6,80 Kč za 1 den)
2500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Mezi české držitele této prestižní trofeje patří za posledních deset let Jan Rutta a Ondřej Palát, kteří Stanley Cup získali v roce 2020 za klub Tampa Bay Lightning. Ondřej Palát si stejný triumf zopakoval i v roce 2021. V roce 2018 to byli Jakub Vrána a Michal Kempný z klubu Washington Capitals, za Chicago Blackhawks v roce 2013 Michal Rozsíval a Michael Frolík a v roce 2011 David Krejčí a Tomáš Kaberle za Boston Bruins. 

Zajímavosti o NHL

Legendární Dominik Hašek a Jaromír Jágr

Pokud bychom měli jmenovat dva hráče, kteří s českým hokejem rezonují nejvíce, byl by to jistě gólman Dominik Hašek a Jaromír Jágr s ikonickou 68 na dresu. 

Dominik Hašek přezdívaný Dominátor začal hrát hokej ve svých šesti letech. V roce 2012 ho časopis The Hockey News vyhlásil nejlepším evropským hokejistou v historii NHL. V roce 2017 byl u příležitosti 100. výročí NHL jmenován jedním ze 100 nejlepších hráčů v historii ligy. Několikrát vyhrál českou anketu Zlatá hokejka, stal se vítězem ankety Hokejista století a v roce 2008 byl uveden do Síně slávy českého hokeje. V roce 2014 byl uveden do Hokejové síně slávy v Torontu a o rok později do Síně slávy IIHF (International Ice Hockey Federation). 

Jaromír Jágr je útočník, který našel své útočiště v kubu Rytíři Kladno. V tom začínal a následně se po letech stal i jeho většinovým majitelem. Během své hokejové kariéry působil v mnoha amerických i kanadských klubech, a díky svým nadstandardním výkonům v NHL zápasech se zařadil mezi nejlepší hokejové hráče všech dob, navíc je brán jako nejlepší evropský hráč v NHL. V roce 2005 vyhrál všechny tři hlavní hokejové soutěže – Stanley Cup, olympijské hry i mistrovství světa. Roku 2008 byl uveden do Síně slávy českého hokeje. 

Další české hvězdy světového hokeje 

Samozřejmě nelze opomenout ani hráče, jako je Jakub Voráček, který v červenci 2015 prodloužil smlouvu s Philadelphia Flyer na dalších osm let, za což získal 66 milionů dolarů, a stal se tak jedním z deseti nejlépe vydělávajících hokejistů v NHL. Dále pak také Jakub Vrána, útočník momentálně hrající za tým Detroit Red Wings, Patrik Eliáš, který má na svém kontě více než 1 000 bodů, a je tak druhý v pořadí kanadského bodování českých hráčů v NHL, nebo Tomáš Hertl, Petr Mazánek či Filip Hronek, kteří velkou měrou přispěli k úspěchům jak českého, tak i světového hokeje. 

Hokejový rekordman Wayne Gretzky 

Wayne Gretzky je bývalý kanadský hokejista a současná hokejová legenda. V NHL odehrál 20 sezón, vystřídal 4 kluby a vysloužil si přezdívku „The Great One“ (Ten nejlepší). Za svou kariéru nasbíral v NHL nejvyšší počet bodů – 2 857 i asistencí – 1963 a také nastřílel nejvíce gólů – 894. Právem je označován za nejlepšího hráče všech dob a roku 2017 byl vybrán jako jeden ze sta nejlepších hráčů historie NHL. 

Vyzkoušejte až na měsíc zdarma

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma.

Tip: 14 denní zkušební období si můžete zdarma prodloužit o další 2 týdny. Stačí nám vyplnit dotazník, který vám na konci zkušebního období zašleme. Automaticky si tak aktivujete dalších 14 dní zábavy zdarma.

Upozornění: Kanál Premier Sport s přenosy UFC a Premier League není součástí balíčku Střední. Pokud si přejete sledovat sportovní přenosy, zakupte si balíček Sport online a můžete fandit ihned.