Basketbal

NBA

NBA je zkratka pro National Basketball Association, česky Národní basketbalovou asociaci, což je nejvyšší basketbalová liga v Severní Americe. Obecně je tato soutěž považována za nejprestižnější a nejvýraznější na celém světě. Byla založena roku 1946 v New Yorku a původně zahrnovala jen 11 týmů. První zápas v rámci NBA se odehrál 1. listopadu roku 1946 v Torontu. Struktura této soutěže je od začátku stále stejná. Dělí na Západní konferenci (Western Conference) a Východní konferenci (Eastern Conference), kdy je každá z nich postavena ze tří divizí po pěti družstvech. Kde sledovat NBA? Nalaďte si naše kanály Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4! Tyto kanály obsahují balíčky Velký a Sport.

Více o sportu

Euroliga

Podobně jako mezi fotbalovými fanoušky rezonuje Liga mistrů, Euroligu si nenechá ujít žádný basketbalový nadšenec. Ostatně tato nejprestižnější evropská basketbalová soutěž nabízí jedinečnou podívanou, kde proti sobě soupeří kluby jako Real Madrid nebo Barcelona. Diváckou kulisou možná i překonává americkou konkurenci NBA. Fanoušci z Balkánu či Turecka umí vytvořit opravdu bouřlivé prostředí. Euroliga bývá zároveň vstupní branou do zmíněné NBA. Lepší basketbalové zápasy tak na evropském kontinentu zkrátka neuvidíte! Kde sledovat basketbalovou Euroligu? Nalaďte si náš kanál Premier Sport 1 a Premier Sport 2! Tento kanál obsahují balíčky Velký a Sport.

Více o sportu

Národní basketbalová liga

  Basketbal se v Česku stále více prodírá mezi nejoblíbenější sporty. Popularita Národní basketbalové ligy tak roste neméně rychlým tempem. Soutěž se hraje stejným systémem, jako tuzemská Extraliga ledního hokeje (základní část a play-off). Celkem je v nejvyšší české basketbalové lize dvanáct klubů, které však musí o udržení bojovat, protože i zde se postupuje i sestupuje. Do nejvyšší soutěže se nedávno například vrátil znovuvzkříšený tým pražské Slavie, který si chce vybojovat své místo na slunci. Proti hegemonům soutěže to však nebude mít jednoduché.      

Více o sportu

Sledujte Telly na 14 dní zdarma

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarma. Stačí pár kliků.

Vyzkoušejte Telly zdarma

Sledujte Telly na 14 dní zdarma