Semifinále Ligy Mistrů a Evropské ligy je tady!

30. 4. 2024

Bayern Mnichov, Real Madrid, Paris Saint-Germain a Borussia Dortmund – čtyři evropští giganti v boji o nejslavnější evropskou klubovou trofej. Je před námi semifinále Ligy mistrů! Nesmíme ale zapomenout ani na mladší sestřičku této věhlasné soutěže. Stejná fáze play-off totiž čeká také Evropskou ligu, ve které uvidíme neméně atraktivní celky, a dokonce se možná v akci objeví i naši reprezentanti.

Semifinále Ligy Mistrů a Evropské ligy je tady!

Semifinále nabité hvězdami začne ve velkém stylu. Jen těžko si lze představit našlapanější duel, než bude Bayern vs. Real Madrid. Oba celky vyřadily ze hry anglické velkokluby a nyní své síly ve vzájemném duelu. Pro hráče těchto týmů rozhodně půjde o těžkou zkoušku. Je tu však jedno jméno, které má o motivaci postaráno dvojnásob. Tím je Harry Kane, který do bavorského celku přišel získávat trofeje. Bohužel pro něj Bayern po jedenácti letech nadvlády překvapivě nezískal titul a ve hře už není ani v Německém poháru. Poslední šancí zažít mistrovské oslavy je tak ta nejnáročnější možnost v podobě Ligy mistrů.

Duel Borussie Dortmund proti PSG nabízí trochu jiné otázky. Od německého celku, jehož sestava neoplývá tolika zvučnými jmény se toho zas tolik nečeká. Na papíře je tak spíše outsiderem, který může jen překvapit. Na PSG naopak leží enormní tlak. Letošní šampion Ligue 1 s prakticky neomezeným rozpočtem dlouhá léta čeká na evropský úspěch. Na jednu stranu je krásné vidět, že fotbal stále není jen o penězích, ovšem to si jistě nemyslí fanoušci a akcionáři pařížského celku.

Balíčky pro možnost sledování nejprestižnější klubové soutěže lze zakoupit online od 300 Kč na webu https://telly.cz/lm-uefa/.

Program semifinále LM

30.4. ve 21:00 – Bayern vs. Real Madrid – Premier Sport 2

1.5. ve 21:00 – Dortmund vs. PSG – Nova Sport 3

7.5. ve 21:00 – PSG vs. Dormtund

8.5. ve 21:00 – Real Madrid vs. Bayern

Nepodceňujme ale ani Evropskou ligu. Tato soutěž totiž letos může napsat příběh, který se navždy zapíše do historie fotbalu. Bayer Leverkusen je v aktuální sezoně stále neporažen. A to je řeč o všech soutěžích, ve kterých působí. Ovládl německou Bundesligu, probojoval se do finále domácího poháru a stále drží své šance právě i v Evropě. O to krásnější zprávou je, že k tomu přispívají i tři čeští hráči. Leverkusen v semifinále vyzve AS Řím, jeho výkony jsou letos často nevyrovnané. Do této fáze Evropské ligy se probojoval i další italský tým. Atalanta si o letenky na finále do Dublinu zahraje proti slavnému Olympique Marseille.

Program semifinále EL

2.5. ve 21:00 – AS Řím vs. Leverkusen – ČT sport

2.5. ve 21:00 – Marseille vs. Atalanta – Sport 1

9.5. ve 21:00 – Leverkusen vs. AS Řím

9.5. ve 21:00 – Atalanta vs. Marseille