Slovanské derby Česko vs. Polsko se blíží!

21. 3. 2023

Češi zahajují kvalifikaci na EURO 2024. Los našim reprezentantům přisoudil Faerské ostrovy, Albánii, Moldavsko a Polsko. Bude to právě náš severní soused, se kterým se střetneme v úvodním duelu při cestě na evropský šampionát. Utkání se odehraje v pražském Edenu 24. března od 20:45. V současné době jsou všechny uvolněné vstupenky vyprodané díky enormnímu zájmu mezi fanoušky.

Slovanské derby Česko vs. Polsko se blíží!

Do Prahy dorazí polský národní tým, ve kterém samozřejmě nebude chybět největší hvězda Robert Lewandowski z Barcelony. Zároveň si Poláci přivezou bohaté zkušenosti z nedávného světového šampionátu v Kataru, kde podlehli v osmifinále finalistům z Francie. To Češi své poslední střety odehráli v listopadu loňského roku a jednalo se o přáteláky proti Turecku a Faerským ostrovům. Zápasová praxe z ostrých duelů je tak spíše na straně polského nároďáku.

Mírným favoritem zůstávají Češi, ale koho do útoku?

Češi v posledních zápasech trpěli na slabou koncovku. Problém rozhodně nebyl v tom, že by si náš nároďák neuměl vypracovat šance. Velkou bolístkou bylo právě zakončení. Šutér z posledního Eura Patrick Schick prakticky od začátku sezony laboruje se zraněními a ani před zápasem s Polskem to s ním nevypadá příliš nadějně. Jeho krajan a kolega z Leverkusenu Adam Hložek je na tom o trochu lépe a v posledních zápasech se dokázal i gólově prosadit, ovšem ani on není stabilním členem základní jedenáctky Bayeru.

Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý by tak mohl sáhnout po forvardech z domácí soutěže. Nabízí si již v nároďáku ozkoušený Jan Kuchta nebo produktivní útočník Slavie Ondřej Lingr. Pokud budou domácí v ofenzivě produktivnější než v předešlých zápasech, lze je považovat za drobné favority. I tak to vidí fotbalový experti a bookmakeři. Svou roli bude určitě hrát i domácí prostředí ve vršovickém Edenu.

Utkání sledujte 24. března od 20:45 na ČT sport!