Slovanské derby Česko vs. Polsko se blíží!

21. 3. 2023

Češi zahajují kvalifikaci na EURO 2024. Los našim reprezentantům přisoudil Faerské ostrovy, Albánii, Moldavsko a Polsko. Bude to právě náš severní soused, se kterým se střetneme v úvodním duelu při cestě na evropský šampionát. Utkání se odehraje v pražském Edenu 24. března od 20:45. V současné době jsou všechny uvolněné vstupenky vyprodané díky enormnímu zájmu mezi fanoušky.

Do Prahy dorazí polský národní tým, ve kterém samozřejmě nebude chybět největší hvězda Robert Lewandowski z Barcelony. Zároveň si Poláci přivezou bohaté zkušenosti z nedávného světového šampionátu v Kataru, kde podlehli v osmifinále finalistům z Francie. To Češi své poslední střety odehráli v listopadu loňského roku a jednalo se o přáteláky proti Turecku a Faerským ostrovům. Zápasová praxe z ostrých duelů je tak spíše na straně polského nároďáku.

Mírným favoritem zůstávají Češi, ale koho do útoku?

Češi v posledních zápasech trpěli na slabou koncovku. Problém rozhodně nebyl v tom, že by si náš nároďák neuměl vypracovat šance. Velkou bolístkou bylo právě zakončení. Šutér z posledního Eura Patrick Schick prakticky od začátku sezony laboruje se zraněními a ani před zápasem s Polskem to s ním nevypadá příliš nadějně. Jeho krajan a kolega z Leverkusenu Adam Hložek je na tom o trochu lépe a v posledních zápasech se dokázal i gólově prosadit, ovšem ani on není stabilním členem základní jedenáctky Bayeru.

Trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý by tak mohl sáhnout po forvardech z domácí soutěže. Nabízí si již v nároďáku ozkoušený Jan Kuchta nebo produktivní útočník Slavie Ondřej Lingr. Pokud budou domácí v ofenzivě produktivnější než v předešlých zápasech, lze je považovat za drobné favority. I tak to vidí fotbalový experti a bookmakeři. Svou roli bude určitě hrát i domácí prostředí ve vršovickém Edenu.

Utkání sledujte 24. března od 20:45 na ČT sport!