Telly letos divákům nabídla milion hodin vysílání, každý den přes 2 880 hodin

28. 12. 2021

Televize Telly v letošním roce na svých více než 120 kanálech odvysílala jeden milion hodin přenosů, pořadů i filmů. Aby diváci zvládli zhlédnout všechny přenosy, musel by jejich den mít 2 880 hodin místo obvyklých čtyřiadvaceti.

Telly letos divákům nabídla milion hodin vysílání, každý den přes 2 880 hodin

Do milionu odvysílaných hodin se vešlo 70 000 hodin filmů, 65 000 hodin dokumentů a 44 000 hodin zpravodajství. Pokud byste se každý den dívali na jeden film o průměrné délce dvou hodin, potřebovali byste ke zhlédnutí všech filmů bezmála 96 let.

Telly se dlouhodobě zaměřuje i na sportovní fanoušky. V právě končícím roce odvysílala přes 1 700 špičkových sportovních přenosů, včetně prestižní Ligy mistrů UEFA, britské Premier League, německé Bundesligy a dalších evropských fotbalových lig. Velkou sledovanost měly i zápasy v nejprestižnější bojové organizaci UFC, kde letos nastoupil i Jiří BJP Procházka a svým vítězstvím udělal radost všem fanouškům. Mimochodem, jedním z hrdých sponzorů Jiřího Procházky je i televize Telly.

Svým zákazníkům letos Telly rozdala 6 000 dárků, například originální deskovou hru nebo powerbanku. Některé dárky dostali úplně všichni: třeba přenosy z UFC nebo aktuálně sportovní kanály Premier Sport 1 a 2 pro všechny zákazníky během vánočních svátků.

Z interních statistik vyplývá, že internetová televize Telly má špičkovou stabilitu a že „nepadá“ 99,83 procent času. Jedním z důvodů je použití kodeku H.265, díky kterému Telly běží v HD kvalitě i na pomalém internetu (již od 4 Mbps).

„Jsme rádi, že se nám v letošním roce podařilo zatraktivnit naše sportovní portfolio, kdy jsme kdy jsme k našim stálicím LaLize, Serii A a Bundeslize přidali přenosy Ligy mistrů UEFA a zápasy UFC. Zároveň se nám podařilo udržet mimořádnou stabilitu signálu u internetové televize. Za celý rok evidujeme jen jeden plošný výpadek na 15 minut,“ říká Vlado Rusnák, šéf televize Telly.