The Last of Us – velká premiéra startuje na HBO

19. 1. 2023

Dosud dvoudílná videoherní série The Last of Us od vývojářského studia Naughty Dog se dočkala seriálového zpracování. Silný příběh zanesený do postapokalyptického světa Spojených států amerických získal řadu ocenění už ve formě videohry. Filmová podoba tak vzbuzuje velká očekávání. Rolí hlavních postav Joela a Ellie se ujali oblíbený Pedro Pascal a mladá talentovaná herečka Bella Ramsey.

The Last of Us – velká premiéra startuje na HBO

Civilizaci postihla těžká nákaza, která mění lidi ve vražedná monstra a svět se stal nehostinným místem, kde jen několik přeživších bojuje i o tu nejmenší naději. Tou může být mladá dívka Ellie, která jak se ukazuje, má vůči nákaze imunitu a mohla by se tak stát zdrojem pro případný lék na tuto globální pandemii. A proto se s rozvedeným pašerákem Joelem vydává na dlouhou pouť zničenou Amerikou s cílem najít možnost, jak zabránit kompletnímu vyhynutí lidstva.

Překážkou jim však není jen nehostinná krajina se zmutovanými monstry, ale přeživší lidé, kteří jsou v nastolené anarchii schopni ztratit i zbytek lidství. To umocňuje právě i zjištění toho, jaký poklad se může skrývat v mladé dívce. V seriálu tak uvidíme řadu zrad a intrik, ale také neskutečně silné přátelství a odhodlání Joela a Ellie. Ta je na svůj relativně nízký věk neuvěřitelně vyspělá a nebojí se čelit i těm nejtěžším výzvám.

Roli Joela získal vynikající Pedro Pascal a jako by tomuto herci byla postava ušita na míru. Chilský herec se vyznačuje tím, že nepotřebuje výrazná gesta a mimiku, aby dal divákovi najevo ty nejsilnější emoce, což je příznačné právě i pro Joela. Bella Ramsey v roli Ellie je neméně kvalitním obsazení. Devatenáctiletá herečka elegantně spojuje vyspělost Joelovy parťačky, a přitom si dokáže zachovat trochu infantilnosti a drzosti dítěte. Přesně tak jako Ellie.

The Last of Us považuje řada fanoušků za seriálovou událost roku, a proto by si jí neměl nechat ujít žádný nadšenec nejen tohoto žánru. Seriál sledujte na HBO každé pondělí ve 20:00 (pro nedočkavce již ve 3:00). Startujeme již toto pondělí 16. ledna!