Trojúhelník smutku – hit loňského filmového festivalu v Cannes

15. 3. 2023

Také jste si říkali, jaké by to bylo žít mezi tou největší smetánkou? Luxusní recepce, rauty, přehlídky nebo třeba plavby na jachtách – přesně takový život má influencerka Yaya a její partner model Carl. Každý večer si zajdou na drahou večeři, zúčastňují se premiér filmů nebo velkých vernisáží. Pro nás neuchopitelný luxus je pro oba aktéry již takovým stereotypem, že pozvánku na exkluzivní plavbu pro vybranou společnost na opulentní jachtě berou jako běžnou rutinu. To se však brzy změní a pravé charaktery nejen dvou našich hlavních postav vyplavou na povrch.

Trojúhelník smutku – hit loňského filmového festivalu v Cannes

Na palubě jachty se kromě dvou hlavních hrdinů setkáme s excentrickým ruským obchodníkem, který si na loď přivedl svou manželku i svou milenku. Objeví se tu také osamělý mládenec hledající svou životní lásku nebo na první pohled rozkošný britský pár seniorů, který ovšem podniká v trochu zvláštním odvětví.  Bizarní však není jen složení hostů, ale také samotné posádky. Je tu například upjatá vedoucí personálu Paula, která nedovolí nikomu z podřízených pokazit jakýkoliv dojem z plavby. Což ovšem trochu nabourává samotný kapitán lodi v podání skvělého Woodyho Harrelsona. Ten je totiž neustále pod parou a jeho největší noční můrou je opustit svou kajutu a dojít například na můstek nebo pozdravit hosty.

V první části filmu vše probíhá podle předpokladů. Yaya s Carlem se snaží o ty nejkrásnější fotky na sociální sítě. To obchodník Dimitrij (Zlatko Burić), podobně jako osamělý milionář Jarmo, tráví nejvíce času u baru. Poté však přijde na řadu kapitánova večeře a v tu chvíli se všechno změní. Nebudeme vám prozrazovat, co se stane, ale můžeme vám zaručit, že o legraci ani pořádné drama nebude nouze.

Film švédského režiséra Rubena Östlunda, který si odnesl dvě ocenění Zlatá palma z prestižního festivalu v Cannes, uvidíme již 19. března ve 20:00 na HBO