V sobotu se v rámci elitní organizace UFC představí český bojovník David Dvořák

25. 3. 2022

V noci ze soboty na neděli čeká fanoušky bojových sportů další atraktivní duel. V rámci UFC Fight Night: Blaydes vs. Daukaus bude o svou sedmnáctou výhru v řadě bojovat český zápasník David Dvořák. Jeho soupeřem bude Brazilec Matheus Nicolau.

V sobotu se v rámci elitní organizace UFC představí český bojovník David Dvořák

Nadcházející Fight Night se odehraje ve Spojených státech, v Nationwide aréně v Columbusu, kam by mělo dorazit až 25 tisíc diváků. Duel v muší váze (do 56,7 kg) mezi Davidem Dvořákem a Matheusem Nicolauem začíná v noci ze soboty na neděli 27. března v 21:00 hodin středoevropského času. Samotný Dvořákův zápas je pak plánovaný na 21:30. V přímém přenosu jej uvidí diváci televize Telly na Premier Sport 1.

O český komentář se postará tradiční dvojce Michal Petrgál a Tomáš Kohout. Zápas Davida Dvořáka proběhne jako druhý v pořadí. Galavečer zakončí klání těžké váhy mezi Curtisem Blaydesem a Chrisem Daukausem.

David Dvořák v UFC debutoval v březnu 2020. V rámci této prestižní organizace bojoval již třikrát a pokaždé zvítězil. Na kontě má v rámci své profesionální kariéry bilanci 20 výher a 3 porážky.

Pro oba soupeře jde o velice důležitý zápas, který je může přiblížit k pětici nejlepších bojovníků muší váhy. Devětadvacetiletý Dvořák se nyní pohybuje na desátém místě, stejně starý Matheus Nicolau má bilanci 17 výher, 2 prohry a 1 remíza. V žebříčku UFC je aktuálně na sedmém místě,

„Pro Davida Dvořáka jde o nejdůležitější zápas kariéry a duel proběhne v atraktivním vysílacím čase. U českých diváků tudíž očekáváme vysoký zájem, podobný jako u posledních zápasů“ řekl Jan Schöppel, marketingový ředitel televize Telly.