Velká cena ČR na ploché dráze slaví velké jubileum. A satelitní televize Nová DIGI TV bude u toho

24. 6. 2016

Plochá dráha v Česku o tomto víkendu (25. – 26. 6. 2016) oslaví významný milník ve své historii. Na Markétě se totiž uskuteční už dvacátá Velká cena České republiky mistrovství světa na ploché dráze pod hlavičkou Mezinárodní motocyklové federace (FIM). Závod na Markétě a celý seriál mistrovství světa bude k vidění na Nové DIGI TV, která pro […]

Plochá dráha v Česku o tomto víkendu (25. – 26. 6. 2016) oslaví významný milník ve své historii. Na Markétě se totiž uskuteční už dvacátá Velká cena České republiky mistrovství světa na ploché dráze pod hlavičkou Mezinárodní motocyklové federace (FIM). Závod na Markétě a celý seriál mistrovství světa bude k vidění na Nové DIGI TV, která pro fanoušky ploché dráhy získala exkluzivní vysílací práva na tuto a další 3 sezony.

První Velká cena České republiky se uskutečnila v květnu 1997 a tehdy na pražské Markétě zvítězil několikanásobný světový šampion Greg Hancock. Ten se také letošní velké ceny zúčastní jako oficiální host. Po celých dvacet let nejvýznamnější podnik ploché dráhy v Česku hostí právě Markéta. Po dvacáté se tak v Praze na Markétě sejdou ti nejlepší jezdci z nejlepších, takovou bilancí se nemůže pochlubit žádný ovál na světě ani žádné město. A protože jde o mimořádnou sportovní událost, koná se letošní Velká cena ČR v rámci kampaně Praha – evropské hlavní město sportu 2016. Velkou cenu České republiky budou moci fanoušci vidět i na svých obrazovkách na kanále Arena Sport 1 díky satelitní Nové DIGI TV, jejíž provozovatel DIGI CZ nově získal exkluzivní práva na vysílání přímých přenosů mistrovství světa.

Tento pátek po páté odpolední budou probíhat tréninkové jízdy, vlastní velká cena je naplánována na sobotu. Ostrý start dvacáté Velké ceny ČR by měl podle plánu připadnout na 19.00, ovšem pro diváky se již nyní téměř vyprodaná Markéta otevře už v 17.00, kde na ně bude čekat doprovodný program a autogramiády.

Mistrovství světa na ploché dráze se na pražské Markétě bude konat přinejmenším další dva roky. Do roku 2019 bude také přímé přenosy z jednotlivých podniků mistrovství světa na ploché dráze vysílat satelitní televize Nová DIGI TV. Velkou cenu ČR uvidí diváci na Nové DIGI TV už nyní. „Jsem rád, že fanoušci ploché dráhy v Česku budou mít možnost vidět tenhle vzrušující a nádherný sport opět v televizi. Ne každý se může vypravit k nám na Markétu nebo na jiný světový ovál, díky televizním přímým přenosům ale souboje nejlepších plošinářů světa neujdou žádnému fandovi,“ uvedl Petr Ondrašík, manažer Velké ceny České republiky.

Na oválu na Markétě dlouhém 353 m v minulé sezoně zvítězil Tai Woffinden, který za rok 2015 ovládl i celý šampionát, stejně jako v roce 2013. Woffinden navíc vévodí i letošním tabulkám mistrovství, když zvítězil v druhém závodě seriálu v Polsku, v prvním podniku ve Slovinsku skončil čtvrtý a v zatím posledním v Dánsku dojel třetí. České fanoušky bude určitě zajímat, že divokou kartu dostal kapitán české reprezentace Václav Milík. Ten v současnosti závodí za klub Sparta Wroclaw, kde několik měsíců jezdil v páru právě s mistrem světa Taiem Woffinden jako dvojka. Po Velké ceně České republiky jezdce čekají ještě závody mistrovství světa ve Velké Británii (červenec), Švédsku (srpen, září), Polsku (srpen a začátek října), Německu (září) a Austrálii (konec října). Všechna tato vrcholná klání budou moci diváci vidět i na Nové DIGI TV, a to i v dalších třech sezonách.