Yellowstone – americký hit, který jsme u nás dosud přehlíželi

21. 2. 2023

Možná jste o něm dosud neslyšeli, a přesto je Yellowstone jedním z nejlépe hodnocených seriálů současné doby. Příběh rodiny Duttonových je zasazen do prostředí současného venkova Spojených států amerických a vypráví o fungování tamního největšího dobytčího ranče. Ačkoliv takovýto popis může působit až trochu idylicky, není tomu ani zdaleka tak. Jedná se totiž o silné emocionální drama, kde si žádný z aktérů nebere servítky a je živoucím důkazem, že divoký západ nezemřel. Je tu pořád. A i když už zde kovbojové nejezdí na koních, neznamená to, že by ztratili něco ze svého kouzla.

Yellowstone – americký hit, který jsme u nás dosud přehlíželi

V hlavní roli v tomto unikátním seriálu od Paramount Network uvidíme dnes již legendárního Kevina Costnera. Jen málokterý herec by mohl lépe ztvárnit nesmlouvavého majitele největšího ranče v USA Johna Duttona. Vlastnit takto obří a prosperující dobytčí farmu vyžaduje vlastnosti úspěšného byznysmena. A nejen to. John Dutton je úzce provázaný i s nejvyššími patry americké politiky. Co by tak mohlo stát v cestě jeho úspěšnému byznysu?

Na první pohled se to nemusí zdát, ale těch věcí je opravdu spousta. Jeho provázanost s americkou politikou často vstupuje do fungování jeho ranče. Zejména v situacích, kdy to vře mezi Republikány a Demokraty. Zároveň farmu ovlivňuje i rezervace původních obyvatel území Spojených států. Řeč je samozřejmě o indiánských kmenech. A v neposlední řadě je to samotná rodina Johna Duttona. I přes blahobyt a prosperitu, ve které žije, je manželka Johna Beth opravdová ničitelka vztahů, manipulátorka a zároveň trpí sklony k alkoholismu.

Drsný severozápad tak neztratil ani trochu ze svých kladných i záporných specifik. Přesvědčte se sami v seriálu Yellowstone, který můžete sledovat na Paramount Network.