Zpátky ke kořenům! Další představení Jiřího Procházky v UFC!

9. 4. 2024

Listopad 2023, UFC 295 a titulová prohra českého samuraje v duelu s Alexem Pereirou. Hořká vzpomínka na to, jak po čtyřech minutách rozhodčí Marc Goddard ukončil Jirkovu snahu navrátit se na trůn UFC. Po pěti měsících už se rány zahojily a je čas na novou výzvu. Tou bude světová šestka polotěžké váhy z Rakouska Aleksandar Rakić, proti kterému se Procházka představí na jubilejním 300. velkém turnaji UFC.

Zpátky ke kořenům! Další představení Jiřího Procházky v UFC!

UFC 300: Pereira vs. Hill

Po delší době nebude Jiří Procházka aktérem hlavního zápasu. Titulové bitvy se zúčastní jeho pokořitel a aktuální držitel šampionského pásu polotěžké váhy Alex Pereira, kterého vyzve momentální světová dvojka Jamahal Hill. Na zápasové kartě se objeví také jména jako Justin Gaethje, Max Holloway nebo Weili Zhangová s Xiaonan Yanovou. Zápas Jiřího Procházky na programu jako osmý v pořadí.

Soupeř Aleksandar Rakić

O necelý rok starší bojovník působí v UFC od roku 2017. V této organizaci má aktuálně na kontě osm zápasů. Šestkrát se radoval z vítězství a dvakrát odešel poražen. Zajímavostí je, že jedna z těchto dvou porážek přišla s Volkanem Oezdemirem. Možná je vám toto jméno povědomé. Švýcarský bojovník byl totiž prvním soupeřem Jiřího Procházky v UFC. A všichni víme, že šlo tehdy v roce 2020 o vítěznou premiéru.

Příprava na zápas

Jiří Procházka už odcestoval do dějiště UFC 300 v americkém Las Vegas společně se svým týmem ve složení Kariavanov a Hovězák a finalizuje přípravu na zápas. Jak sám popisuje, prohra s Pereirou ho navrátila ke kořenům. Už se nechce tunelově soustředit na zápasy, vítězství a tituly. Chce vnímat vnější okolí a užívat si MMA tak, jako tomu bylo, když s tímto sportem začínal.

Kromě změn v myšlenkovém nastavení chce Jirka změnit i trochu taktiku. Jeho neotřelý styl si sice získal pozornost odborné i laické veřejnosti. Byl ale také velice riskantní. Jen minimální využívání rukou k defenzivě hodlá tentokrát částečně eliminovat a věnovat se tak obranným strategiím stejně jako těm útočným.

Procházka se zároveň tradičně nechce nechat vyprovokovat k nějakým ostrým předzápasovým trashtalkům. I přes fakt, že na něm rakouský bijec nenechává nit suchou. Opřel se už několikrát do české vlajky i do samurajského stylu českého válečníka. Jiří Procházka tyto výstupy přešel pouze se slovy, že Rakić se chová jako malé dítě a je mu ho v závěru jen líto. Věříme, že klidná síla proti horkokrevnosti zafunguje a Jirka se vrátí na vítěznou vlnu.

Kde sledovat UFC 300?

Turnaje UFC vysílají kanály Nova Sport. Nejinak tomu bude i v případě UFC 300: Pereira vs. Hill. Zápasové studio odstartuje v sobotu 13. dubna ve 23:15 a následný přímý přenos začne o půlnoci. Obojí sledujte na Nova Sport 6! Pokud aktuálně nemáte balíček s touto stanicí, můžete si přímý přenos zajistit zakoupením Sport online balíčku na 14 dní již za 300 Kč!