Je tu 58. Super Bowl!

5. 2. 2024

Jedna z největších sportovních událostí roku je tu. Super Bowl LVIII., který se letos uskuteční v Las Vegas, čeká masivní sledovanost v kontextu celé historie amerického fotbalu. San Francisco 49ers vyzvou Kansas City Chiefs v boji o Lombardiho trofej.

Je tu 58. Super Bowl!

Pojďme si, stejně jako u loňského Super Bowlu, představit největší taháky tohoto zápasu. Kansas City Chiefs prožívají mimořádně úspěšné období v historii klubu, a přestože je spousta expertů a fanoušků v průběhu letošní sezóny odepisovala pro nepřesvědčivé výkony, Chiefs jsou opět ve finále Super Bowlu. Za posledních pět let se jim to povedlo rovnou čtyřikrát! V čele s quarterbackem Patrickem Mahomesem mají možnost vyhrát Lombardiho trofej podruhé za sebou. To se naposledy povedlo New England Patriots před 20 lety.

Na druhé straně 49ers ze San Francisca mají svým protivníkům co oplácet. Ve finále Super Bowlu v roce 2019 podlehli právě svým letošním soupeřům. Další motivací může být, že trofej pro vítěze NFL získali 49ers naposledy v roce 1994. Se skóre 12 výher a 5 proher v základní části a famózním obratu v NFC Championship proti Detroit Lions, jsou více než povzbuzení do silně očekávaného finále na Allegiant Stadium.

Finále pomalu za cenu nového automobilu

Dějištěm letošního Super Bowlu bude zmíněné Allegiant Stadium v Las Vegas. Supermoderní aréna ve městě, které nikdy nespí, pojme více než 65 000 diváků. Oproti gigantickým stadionům, které v minulosti hostily tento velkolepý zápas, je kapacita o něco menší. Větší exkluzivita se logicky odráží i na cenách vstupenek. Ti, kteří budou chtít sledovat tuto událost přímo na místě si musí připravit minimálně 8 000 amerických dolarů (v přepočtu cca 185 000 Kč). A to hovoříme o těch nejlevnějších vstupenkách!

Jedinečná Half-Time show

Jak bývá zvykem, Super Bowl není jen o samotném zápase. Celospolečenský přesah dokresluje i poločasové vystoupení těch největších hvězd světové pop-music. V minulosti se zde představila velká jména, jako například Michael Jackson, The Rolling Stones, Eminem, Shakira nebo Coldplay. Letošní ročník obohatí show sedminásobného držitele ceny GRAMMY Ushera. Amerického hudebníka proslavil zejména hit Yeah! z roku 2004. Na platformě YouTube má tato skladba téměř miliardu zhlédnutí.

Přímý přenos Super Bowlu LVIII. startuje 11.2. ve 23:30

Kvůli časovému posunu se zápas odehraje v noci z neděle na pondělí. Přímý přenos zahájí předzápasové studio již ve 23:30. Úvodní výkop zápasu je pak naplánován na 00:30 našeho času. Kompletní program odvysílá kanál Premier Sport 2.