Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Hodiny

Hodiny Logo ČSFD 82 %

Orig. název: The Hours

Žánr: Drama
Rok: 2002
Země původu: USA, Velká Británie
Délka: 114 min

Jeden den, tři ženské hrdinky a tři různé bolestné osudy zasazené do rozličných časoprostorů. První příběh nás zavádí na venkov do anglického Richmondu v roce 1923, kde spisovatelka Virginia Woolfová (Nicole Kidman) píše své vrcholné dílo, proslulý „jednodenní“ román Paní Dallowayová. Zrcadlí se v něm její životní zkušenosti, těžký boj s psychickou chorobou a pocity osamělosti. Paralelně se odvíjí příběh druhý – představuje se v něm Laura Brownová (Julianne Moore), zdánlivě prostá žena v domácnosti z losangeleského předměstí roku 1951, která žije chystáním narozeninové oslavy pro svého milovaného muže a vítá každou příležitost, jak si zpestřit každodenní stereotyp. Třetí příběh nás více přibližuje současnosti a dává nahlédnout do jednoho dne v životě moderní ženy, emancipované newyorské nakladatelky Clarissy Vaughnové (Meryl Streep). Odehrává se v roce 2001 a její manžel básník právě umírá na AIDS. 

Přestože spolu osudy těchto tří žen na první pohled nesouvisejí, jsou propletené křehkou nití citových vazeb, emocí a způsobem prožívání těžkých životních situací. Film vrcholí v okamžiku, kdy se všechny časové roviny propojí a vyústí v očistnou katarzi hlavních hrdinek. 

Téměř dvouhodinové psychologické drama na motivy stejnojmenného bestselleru amerického spisovatele Michaela Cunninghama je sofistikovaně vystavěné filmové dílo tematizující složité a obtížně zfilmovatelné otázky, jako je například osamělost, právo na smrt, odpovědnost k rodině a blízkým, společenská nekonformita a pocit vykořeněnosti. Filmové zpracování proslulé temnou a tísnivou atmosférou bylo oceněno dvěma Zlatými glóby a získalo celkem devět nominací na Oscara včetně hlavní kategorie Nejlepší film. Zlatou sošku si nakonec odnesla Nicole Kidman za nejlepší ženský herecký výkon. Kromě toho film ještě bodoval na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu, odkud si odvezl stříbrnou trofej.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.