Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Pelíšky

Pelíšky Logo ČSFD 91 %

Orig. název: Pelíšky

Jeden z nejúspěšnějších filmů české kinematografie z roku 1999 vypráví generační příběh o rodičích a dětech na pozadí dějinných událostí na sklonku šedesátých let. Hvězdně obsazená filmová komedie režiséra Jana Hřebejka ukazuje s humornou nadsázkou život jedné generace zastoupené stárnoucími rodiči, dospívající mládeží a malými dětmi. Děj se odehrává od podzimu 1967 až do následujícího léta roku 1968, které si bude historie navždy pamatovat jako rok vpádu vojsk Varšavské smlouvy na československé území. 

Přízemí dvoupatrové vily na pražské Hanspaulce obývá čtyřčlenná rodina prostoduchého, i když v jádru dobráckého majora Šebka, který je nadšeným a přesvědčeným komunistou. O patro výše přebývá tříčlenná rodina válečného veterána Krause, zarytého opozičníka a elegána každým coulem. Tihle dva se nemají z pochopitelných důvodů zrovna v lásce, přesto je něco přeci jen spojuje – jsou přesvědčeni o tom, že mají za všech okolností pravdu a jsou neomylnou hlavou rodiny. Často však mají navrch spíše jejich laskavé a chápavé manželky. Jejich děti, student gymnázia Michal a jeho spolužačka Jindřiška, se spolu přátelí, i když by Michal jejich vztah rád posunul dál… Milostné body ale u Jindřišky sbírá spolužák Elien. U Šebků i Krausů se se vší obřadností slaví Vánoce, střídají se u nich rodinné návštěvy, řeší se vztahové peripetie, strojí se svatba i jeden nečekaný pohřeb…

Scenárista Petr Jarchovský se inspiroval vlastními i Hřebejkovými rodinnými vzpomínkami a knihou Petra Šabach Hovno hoří. Pelíšky získaly celkem tři České lvy – Jiří Kodet si odnesl sošku za nejlepší hlavní mužský herecký výkon, další dvě ceny byly uděleny za nejlepší filmový plakát a divácky nejúspěšnější český film.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.