Programová nabídka Telly

Turnaj mistrů ATP

Turnaj mistrů ATP

Žánr: Sportovní

Turnaj mistrů v tenise, známý také jako Nitto ATP Finals, představuje vrchol sezóny pro nejlepší tenisové hráče světa. V období listopadu se na něj každoročně sjíždí osm nejvýše postavených mužů ve dvouhře a osm nejlepších mužských párů ve čtyřhře. První ročník se konal už před více než 50 lety v Tokiu. Za tu dobu nám představil mnoho legend světového tenisu, jako je Novak Djoković, Roger Federer, ale i Ivan Lendl, Pete Sampras, Boris Becker nebo John McEnroe. Turnaj mistrů nejenže korunuje každou tenisovou sezónu, ale také přináší nezapomenutelné sportovní momenty a ukazuje tenis na nejvyšší světové úrovni.

Kde sledovat Turnaj mistrů?

Tento vrcholný tenisový zážitek si můžete v televizi naladit na kanálech Premier Sport 3 a Premier Sport 2 .Kanály jsou součástí balíčků Střední, Velký a Sport. Tak sledujte Turnaj mistrů živě i ze záznamu.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

o 43 % výhodnější (12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

o 52 % výhodnější (10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Zajímavosti

Kde se hraje Turnaj mistrů?

Tenisový Turnaj mistrů alias ATP Finals se koná v různých prestižních metropolích po celém světě, například v Paříži, New Yorku nebo Šanghaji. Dříve se každý rok místo Turnaje mistrů měnilo. V posledních letech se ovšem odehrává tato událost v jednom městě i po několik sezón za sebou. Pro období 2021 až 2025 se stanovilo jako místo konání město Turín v Itálii, konkrétně v multifunkční aréně Pala Alpitour.

Jaká jsou pravidla v Turnaji mistrů?

Turnaj mistrů zahrnuje soutěž dvouhry a čtyřhry mužů. Osm nejlepších hráčů světa ve dvouhře se rozděluje do dvou základních skupin A a B po čtyřech. První dva tenisté, kteří získají ve své skupině nejvíce bodů, postupují do semifinále. Vyřazovací pavouk následně určí dva vítěze semifinále, kteří se utkají ve finále. Soutěž čtyřhry pak funguje na stejném principu jako dvouhra.

Jaké jsou výhry v Turnaji mistrů?

Za každé vítězné utkání ve skupině získává singlista i deblista 200 bodů, vítěz pak obdrží 1500 bodů. ATP Finals ale poskytuje všem zúčastněným hráčům nejen cenné body za turnaj, ale také značné finanční odměny odškálované podle dosažených výsledků. V roce 2023 činil rozpočet 15 milionu dolarů, přičemž vítěz dvouhry získal 4 801 500 dolarů a vítězové dvouhry získali 943 650 dolarů.

Kdo jsou nejúspěšnější světoví a čeští hráči v Turnaji mistrů?

Nejvyšší počet titulů ve dvouhře, celkem sedm, získal Novak Djoković, a navíc ročník 2023 vyhrál ve 36 letech jako nejstarší šampion. Jen o jeden titul na něm ztrácí se šesti trofejemi Roger Federer. Největší českou stopou na Turnaji mistrů zanechal Američan s českými kořeny Ivan Lendl, který za svou kariéru nasbíral celkem pět titulů a který má hned po Federerovi také nejvíce finálových účastí. Za zmínku ale stojí také úspěchy Tomáše Berdycha, který se na tento prestižní turnaj kvalifikoval šestkrát za sebou a postoupil v něm i do semifinále. Bohužel na finále se mu nikdy dosáhnout nepodařilo.

Historie Turnaje mistrů

Počátek tenisového Turnaje mistrů se datuje do roku 1970. Tehdy nesl název Masters Grand Prix a ten si udržel až do roku 1989. Následně se ale několikrát přejmenoval na ATP Tour World Championships, Tennis Masters Cup nebo ATP World Tour Finals. Od roku 2017 zatím zůstává název ATP Finals.

Od počátku byl Turnaj mistrů koncipován jako setkání nejlepších hráčů sezony. Nicméně formát turnaje se postupně různě vyvíjel. Původně se v turnaji utkával každý hráč ze skupiny s každým, ale později byl změněn na formát s osmi hráči rozdělenými do dvou skupin.

V roce 1990 převzala organizaci turnaje Asociace tenisových profesionálů (ATP) a došlo tak změně názvu na ATP Tour World Championship. Turnaj navíc začal přinášet hráčům body do světového žebříčku. V roce 1999 se ATP a ITF dohodly na společném formátu turnaje, známém jako Tennis Masters Cup, který se poprvé konal v roce 2000. Turnaj poté prošel ještě několika změnami.

Čtyřhra se na turnaji hrála od počátku, s výjimkou několika let, kdy se nekonala nebo probíhala na odlišném místě než dvouhra. V období let 2000 až 2022 rozhodoval Turnaj mistrů desetkrát o konečné světové jedničce v tenise.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.