Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Velikonoční ostrov: Tichomořští sochaři

Velikonoční ostrov: Tichomořští sochaři

Orig. název: Anciens bâtisseurs: L'île de Pâques

Žánr: Dokumentární
Rok: 2020
Země původu: Francie
Délka: 52 min

Velikonoční ostrov je jedním z nejvíce izolovaných míst naší planety, ovšem jeho obyvatelé nazývaní Rapa Nui nám zanechali pozoruhodné dědictví. Příbytky, slavnostní oltáře a více než 900 moai, obřích soch vysokých průměrně 3 až 5 metrů, které jsou rozesety po celém ostrově. Předpokládá se, že byly vytesány v období mezi 13. a 17. stoletím z tufu, sopečné horniny vytěžené ze sopky Rano Raraku. Poté byly umístěny na ahu, jakousi čedičovou plošinu sloužící jako oltář.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.