Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank 95 %

Orig. název: The Shawshank Redemption

Žánr: Drama / Krimi
Rok: 1994
Země původu: USA
Délka: 142 min

Důvěrně natočený snímek z roku 1994, jehož režie se ujal Frank Darabont. Film sleduje osud bankéře Andyho Dufresna (Tim Robbins), který je v roce 1946 neprávem odsouzen ke dvěma doživotním trestům za vraždu své manželky a jejího milence. Rázem se tak ocitá v prostředí drsné americké věznice Shawshank, kde svým vzezřením působí až nepatřičně. Svůj trest Andy Dufresne přijímá se zdánlivým klidem a postupně si ve věznici buduje respekt a navazuje přátelství s vězněm Redem, kterého ztvárnil Morgan Freeman. Díky své inteligenci a předchozímu zaměstnání si Andy vydobude nepostradatelnou pozici i pro místní strážce a ředitele věznice. 

Více jak dvouhodinová stopáž plyne rychle, děj dopředu posouvají úderné dialogy a srdcervoucí zobrazení osudů jednotlivých vězňů. Andyho dvě desetiletí trvající pobyt nakonec skončí pokusem o útěk. Ten, jak se ukazuje, není spontánní akcí, ale pečlivě plánovaným činem, za kterým stojí roky úsilí. 

Film byl natočen podle knižní předlohy Stephena Kinga Rita Hayworth and Shawshank Redemption a do dnešního dne patří mezi nejlépe hodnocené filmy v Čechách i ve světě. V roce 2007 byl poprvé zařazen do žebříčku Amerického filmového institutu jako 72. nejlepší film všech dob. Dočkal se sedmi nominací na Oscara, mj. i za nejlepší snímek, žádnou však neproměnil. To se může po zhlédnutí zdát neuvěřitelné, je ale potřeba připomenout, že film byl uveden ve stejný rok jako snímky Forrest Gump nebo Pulp Fiction, a měl tak silnou konkurenci. 

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.