Startuje hokejové mistrovství světa!

9. 5. 2023

Po roce mají opět hokejoví fanoušci žně. Hokejové stadiony ve finském Tampere a lotyšské Rize přivítají MS v hokeji 2023. Šestnáctka nejlepších týmů si to rozdá o titul mistra světa. Češi si po loňském medailovém úspěchu brousí zuby na další cenný kov. Společně s Kanadou patří mezi největší favority základní skupiny B. Kromě ostrého střetu s „Javorovými listy“ se ve skupině můžeme také těšit na federální derby se Slovenskem.

Startuje hokejové mistrovství světa!

Dějištěm letošního šampionátu se stalo Tampere společně s Rigou. Původně se hokejové MS mělo hrát v ruském Petrohradě, ale kvůli válce na Ukrajině byl turnaj přesunut právě do finské a lotyšské metropole. Zároveň se kvůli této invazi na šampionátu neobjeví reprezentace Ruska ani Běloruska. Mistrovství světa odstartuje 12. května.

Kde se bude hrát MS?

Skupinu A přivítá Nokia Arena ve finském Tampere, která nabídne kapacitu pro více než 13 000 fanoušků. Uskuteční se zde i většina zápasů následného play-off. Skupina B, ve které uvidíme i českou reprezentaci, se odehraje v Riga Areně ve stejnojmenném hlavním městě Lotyšska.

Rozpis zápasů MS

Ve skupině A uvidíme zajímavé duely mezi silnými severskými týmy Švédskem a Finskem. Kromě vzájemných soubojů těchto celků se můžeme těšit na i na jejich střet se Spojenými státy americkými. České fanoušky ovšem bude zajímat spíše skupina B. A tu naši odstartují zápasem proti nevyzpytatelným slovenským sousedům. Skupinu pak uzavřou s věčným rivalem z Kanady 23. května.

Zápasy Česka ve skupině B:

Slovensko vs. Česko – pátek 12. května 2023 od 15:20

Česko vs. Kazachstán – neděle 14. května 2023 od 19:20

Česko vs. Lotyšsko – pondělí 15. května 2023 od 19:20

Česko vs. Slovinsko – čtvrtek 18. května 2023 od 15:20

Norsko vs. Česko – sobota 20. května 2023 od 11:20

Česko vs. Švýcarsko – neděle 21. května 2023 od 19:20

Kanada vs. Česko – úterý 23. května 2023 od 15:20

Všechny zápasy Česka na MS v hokeji 2023 uvidíme tradičně na stanici ČT sport!

Jaké bude složení našeho nároďáku?

V pětadvacetičlenné nominaci se objevuje i pět velkých jmen z kanadsko-americké NHL. Těšit se tak můžeme na brankáře Vejmelku z Arizony. Jakuba Zbořila z Bostonu nebo útočnou trojici Kaut, Chytil a Kubalík. Velkou část soupisky pak tvoří hráči z domácí hokejové Extraligy.

Kandidáti na zisk trofeje

Mezi horké favority turnaje patří nepochybně domácí Finové. Právě jim se několikrát v posledních letech podařilo vybojovat titul či získat alespoň medaili. Nemůžeme opomíjet ani jejich severského rivala ze Švédska a chyba byla nepočítat s oběma celky ze zámoří. Zejména při absenci Ruska se zvyšují šance i našeho nároďáku, který můžeme ke všem vyjmenovaným týmům připočítat. Budeme i letos fandit, aby to našim reprezentantům znovu zacinkalo medailí.