Wimbledon čekají finálové boje i s českou účastí

10. 7. 2024

Český ženský tenis je stále v kurzu. Po loňském vítězství Markéty Vondroušové se o titul na Wimbledonu popere další tuzemská hráčka! Barbora Krejčíková zvládla čtvrtfinálový duel s Jelenou Ostapenkovou a v semifinále na ní čeká světová čtyřka Elena Rybakinová. Druhou semifinálovou dvojici obsadí Chorvatka Vekičová s Italkou Paoliniovou. Ty odstartují svůj zápas ve 14:30. Barbora Krejčíková nastoupí v 15:45.

Wimbledon čekají finálové boje i s českou účastí

Zajímavou semifinálovou čtveřici uvidí diváci Telly i v mužské dvouhře. V pátek se můžeme těšit na duely Medveděv – Alcaraz a Musetti Djoković.  Start mužských dvouher je naplánován na páteční odpoledne. Přesné časy zápasů budou upřesněny. Zápasy Wimbledonu vysílá stanice Eurosport 2.

Barbora Krejčíková v boji o druhý Grand-Slam

České fanoušky nejvíce zajímá, jak si povede Barbora Krejčíková. Naše tenistka má jedinečnou šanci získat druhý velký titul ve dvouhře. V roce 2021 se jí překvapivě podařilo ovládnout Roland Garros. Podobně nečekaný je i její aktuální průchod turnajem ve wimbledonském tenisovém areálu. Kromě světové třináctky Jeleny Ostapenkové si dokázala poradit i s o dvě příčky lepší Američankou Collinsovou.

Mužská dvouhra – ti nejlepší světoví tenisté

Největším outsiderem semifinále mužské dvouhry je Lorenzo Musetti, kterému patří 25. místo světového žebříčku. Čeká na něj hvězdný Novak Djoković, který si navíc na páteční zápas dobře odpočine. Do semifinále postoupil bez boje, když jeho australský protivník De Minaur odstoupil. Ve druhé semifinálové dvojici uvidíme Daniila Medveděva a Carlose Alcaraze. Zde půjde o vyrovnanou bitvu té nejužší světové špičky.

Sledujte Wimbledon s Telly na Eurosport 2!