Z ringu až na stříbrné plátno

24. 2. 2023

Za poslední roky se Dwayne Johnson stal skutečným symbolem amerických akčních filmů. Tuto výraznou hereckou postavu dobře známe například ze série Rychle a zběsile nebo z populárního snímku Jumanji: Vítejte v džungli. Ačkoliv je Johnsonovi už 50 let, na svou hereckou dráhu se vydal až na přelomu milénia. Známý však už v této době byl – navazoval na rodinnou tradici, jako populární wrestlingový zápasník. A právě zde si vysloužil dodnes známou přezdívku „The Rock“.

Z ringu až na stříbrné plátno

Narodil se v roce 1972 v kalifornském městě Hayward. Na střední škole se nejprve věnoval atletice a později se začal uchylovat ke kariéře profesionální hráče amerického fotbalu. Díky svému sportovnímu nadání dokonce získal stipendium na Miamské Univerzitě. Sen o kariéře v NFL se však rozplynul s vážným zraněním zad. Dlouhá rekonvalescence v relativně raném věku mu už neumožnila naskočit zpět do konkurencí nabitého vlaku. Dwayne Johnson se tak rozhodl dostát rodinné tradici a zamířil k dráze profesionálního zápasníka wrestlingu, kde zářil v devadesátých letech a stal se miláčkem fanoušků pod dnes již ikonickou přezdívkou „The Rock“ – „Skála“.

Dwayne Johnson a filmová kariéra

Jak je dobře známo, wrestling není jen sport, ale také velká show. Od zápasníků se neočekávají jen sportovní, ale i herecké výkony. A Dwayne Johnson filmaře zaujal svým vystupováním i kulturistickou postavou. Nejprve se začal objevovat v seriálech a filmech jako tzv. cameo (populární osobnost ve velmi krátké roli pozn. red.). Na přelomu tisícletí jsme ho však už mohli vidět v jeho první velké roli ve filmu Přesný zásah. Velkou popularitu mu následně přinesl snímek Mumie se vrací, kde ztvárnil Krále škorpiona. A pak už se nabídky rolí začaly hrnout.

Dnes už lze řadit Dwaynea Johnsona k akčním legendám jako je například Arnold Schwarzenegger. Ačkoliv někdo tvrdí, že se dlouho jednalo o herce zejména béčkových filmů, není možné ignorovat jeho současnou pozici v Hollywoodu. Již jsme si zvykli ho vídat i v těch největších blockbusterech se stamilionovými rozpočty. A svou filmovou biografii bude „The Rock“ určitě ještě řadu let rozšiřovat!

Kdy v nejbližší době uvidíme na Telly Dwaynea Johnsona?

– 27. února v 10:00 na Prima MAX – Pobřežní hlídka

– 1. března v 17:00 na HBO3 – Black Adam

– 3. března v 17:55 na HBO – Jumanji: Další level

– 11. března ve 22:05 na Cinemax – Kráčející skála