Programová nabídka Telly

Australian Open

Australian Open

Žánr: Sportovní

Australian Open patří k tenisovým turnajům nejvyšší kategorie – Grand Slamu. Hraje se na počátku sezóny, obvykle v lednu nebo únoru, v australském Melbourne na tvrdém povrchu. Spolu s turnaji French Open, Wimbledonem a US Open tvoří legendární grandslamovou čtveřici. Turnaj se hraje ve formátech mužské a ženské dvouhry, čtyřhry a také smíšené čtyřhry. Největšími světovými hvězdami posledních let jsou Rafael Nadal, Novak Djokovič a Serena Williams.

Kde sledovat Australian Open?

Nalaďte si naše kanály Eurosport 1 HD a Eurosport 2 HD! Tyto kanály obsahují balíčky Střední, Velký a Sport.

Sport online
na 14 dní

Kompletní sportovní zážitek na 2 týdny.

(21 Kč za 1 den)
300 Kč

Sport online
na 30 dní

Ideální volba pro váš sportovní měsíc.

(12 Kč za 1 den)
350 Kč

Sport online
na 365 dní

Maximální sportovní zábava na celý rok.

(10 Kč za 1 den)
3500 Kč
(*Nutné vytvořit registraci. Opakovaná platba)

Zajímavosti

Kde se hraje Australian Open?

Turnaj se po mnoho let odehrával v melbournském areálu Kooyong Lawn Tennis Club. Kapacita 8 500 míst ale nestačila na velkou poptávku návštěvnosti, a tak v roce 1988 došlo k přesunu do Melbourne Park, který se pyšní pěti hracími arénami s 39 dvorci, z nichž až 17 je soutěžních a určených výhradně pro grandslamovou událost. Kurty Rod Laver Arena, John Cain Arena a Margaret Court Arena jsou vybaveny speciální zatahovací střechou pro případy nepříznivého počasí. Celková kapacita je přes 40 000 míst a návštěvnost se každoročně zvyšuje o statisíce – za posledních 10 let navštívilo turnaj přes 6 milionů tenisových fanoušků.

Jaké je české zastoupení na Australian Open?

Legendou ženského tenisu je dnes již bývalá hráčka Martina Navrátilová, která je rekordmankou ve dvouhře i čtyřhře a jednou ze tří tenistek se všemi grandslamovými tituly. V mužské dvouhře kraloval Ivan Lendl a Petr Korda. K dalším úspěšným reprezentantům patří Radek Štěpánek, Petra Kvitová, Karolína Plíšková a královny dvouhry i čtyřhry – Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

 

Historie

První turnaje, odehrané na travnatém povrchu v Melbourne, proběhly v roce 1905. Měly pouze mužské zastoupení a prvním šampionem se stal Rodney Health. Ženy hrály až od roku 1922 a vítězkou prvního ročníku byla Margaret Molesworth. Stávající název si Australian Open nese od roku 1969, kdy se zásadně změnily podmínky v tehdejší organizaci celého šampionátu. V turnaji mohli do té doby hrát pouze vybraní hráči, převážně z Austrálie a Asie. Období po roce 1969 se nazývá „open“ érou díky tomu, že byla povolena účast profesionálním hráčům z celého světa. Turnaj spadá pod organizaci Národního tenisového svazu a Mezinárodní tenisové federace.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.