Programová nabídka Telly

Omlouváme se, ale program již není aktuální.

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody 88 %

Orig. název: Bohemian Rhapsody

Žánr: Drama / Hudební / Životopisný
Rok: 2018
Země původu: Velká Británie, USA
Délka: 134 min

Film z roku 2018 oslavuje jednu z nejúspěšnějších hudebních skupin všech dob, skupinu Queen, a je poctou Freddiemu Mercurymu, frontmanovi kapely. Toho si zde zahrál americký herec Rami Malek. Snímek věrně mapuje začátky skupiny a její největší úspěchy, interní neshody i neotřelé postupy při tvorbě těch největších hitů, jakým je například i píseň Bohemian Rhapsody. Vyvrcholením celého filmu je nezapomenutelný koncert Live Aid, který se odehrál v roce 1985, pouhé tři roky před tím, než byla Mercurymu diagnostikována nákaza virem HIV. Účelem koncertu bylo získat finanční prostředky na potlačení následků hladomoru v Etiopii, a přestože na něm vystupovalo mnoho hvězd, je to právě skupina Queen, se kterou mají mnozí i v dnešní době tento koncert spojený. Freddie Mercury nemoci nakonec podlehl jen o šest let později, v roce 1991.

Film byl nominován na Oscary celkem v pěti kategoriích, čtyři z nich proměnil. Ocenění za nejlepšího herce v hlavní roli si odnesl i Rami Malek, který byl do té doby spíše nenápadný a ne tolik úspěšný. Ve filmu však i podle kritiků naprosto exceloval. Hlas, který zde zpívá všechny písně, je údajně mixem Ramiho a několika dalších lidí, například Marca Matela.

Natáčení Bohemian Rhapsody bylo konzultováno s některými původními členy kapely, Brianem Mayem a Rogerem Taylorem. Ti se po jeho uvedení vyjádřili, že jsou s filmem extrémně spokojeni. Původní baskytarista a zvukař kapely, John Deacon, se produkce filmu nijak neúčastnil, filmařům ale údajně popřál mnoho štěstí.

Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdarmaTyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vyplňte správně všechna pole webového formuláře a zadejte svou platební kartu. Proveďte autorizační platbu 1 Kč, díky které si ověříme platnost vaší karty.

Na email obdržíte jednoduchý návod k přihlášení do Telly. SMS zprávou vám pošleme přihlašovací heslo.

Na telefon vám pošleme přihlašovací údaje. Můžete ihned začít sledovat na 14 dní zdarma. Bezplatné období můžete kdykoliv ukončit. Po uplynutí zkušební doby přejdete na placenou verzi, dle balíčku, který jste si vybrali.

Poznejte všechny vychytávky internetové televize. Pozastavte si obraz, přetočte, vybírejte pořady z archivu dle hodnocení a nahrávejte.

Součástí bezplatného 14 denního období nejsou kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4 ani možnost nahrávat pořady. Tyto kanály a možnost nahrávání se vám zaktivují v případě, že se rozhodnete dále pokračovat v placené verzi.